Festivālā "Rīgas Ritmi" - Eimirs Deodato

Kristīne Golubova, 15.05.2008., 21:07

5. jūlijā Rīgas Kongresa namā Starptautiskajā mūzikas festivālā "Rīgas Ritmi 2008" muzicēs brazīļu izcelsmes mūziķis, producents un aranžētājs, „Grammy” balvas ieguvējs Eimirs Deodato.

Deodato pilnais vārds ir Eimirs Deodato Almeida. Dzimis 1943. gada 22. jūnijā Riodežaneiro, Brazīlijā, vecāki - itāļu un portugāļu tautības. Mūzikā viņš ir autodidakts, 12 gadu vecumā sāk spēlēt akordeonu, bet ātri apgūst arī citas instrumentālas un orķestrālas iemaņas, kuras kulminējas pirmajā ierakstu sesijā 17. gadu vecumā. Sākotnēji būdams pianists un aranžētājs Riodežaneiro bosanovas laukā viņš ātri pāraug pilsētas mūzikas vidi un kopā ar daudziem citiem Brazīlijas mūziķiem pārceļas no militārās diktatūras pārņemtās valsts uz Ņujorku, Asv, uzsākot sadarbību ar komponistu Luisu Bonfā (Luiz Bonfa) un vēlāk arī ar producentu Krīdu Teiloru (Creed Taylor) kā aranžētājs.

1972. gadā iznāk Deodat pirmais albūms „Prelude”. Tas veidots latīņamerikāņu bigbenda džeza stilā un tūlīt pēc iznākšanas kļūst populārs plašā klausītāju lokā. Fankī versija R.Štrausa simfonijai „Tā runāja Zaratustra” 1973. gadā iegūst „Grammy” balvu kā labākais populārās mūzikas instrumentālais atskaņojums un nokļūst līdz 2. vietai Amerikas mūzikas topā un līdz 7. vietai Lielbritānijas mūzikas topā. Šis skaņdarbs efektīvi izmantots 1979. gada filmā „Būt klāt” (Being There).

Deodato otrais albūms „Deodato 2” ir tik pat kvalitatīvs kā pirmais. Agrīnajos ierakstos Deodato sadarbojas ar ģitāristu Džonu Tropea (John TropEimirs Deodatoea) un džeza flautistu Hubertu Louzu (Hubert Laws). Kopumā viņš strādājis pie vairāk nekā 500 albumiem, no kuriem 15 sasnieguši platīna statusu. Aranžētāja prasmes paver viņam ceļu uz Amerikas ierakstu industriju un viņš sāk strādāt ar Vesu Montgomeriju (Wes Montgomery), brazīļu dziedātāju Astrīdu Gilberto (Astrud Gilberto) un Frenku Sinatru (Frank Sinatra). Pēdējās sadarbības rezultāti sadzirdami bosanovas ritmos Sinatras 1971. gada albūmā „Sinatra & Company”. Citi sadarbības projekti ietver „Kool and the Gang” , Kevina Roulanda (Kevin Rowland) no „Dexys Midnight Runners” un Bjorkas skaņdarbu orķestrāciju 1997. gada albūmam „Homogenic”. Deodato iepriekš strādājis pie Bjorkas singla „Isobel”, izveidojot aranžējumu, kurš vēlāk izdots Bjorkas albūmā „Telegram”.

Deodato nepārspējami darbojas džeza stilā, izcili muzicējis eklektiskos žanros, kā piemēram bigbenda un kombo džeza apvienojumos ar dažādiem roka/popa, R&B/fanka, brazīļu/latīņamerikāņu un simfoniskās mūzikas elementiem, kas viņa daiļradi padara tik spilgtu!

Audio Vizuāla informācija.

Biļetes uz koncertu var iegadāties visās Biļešu Serviss tirdzniecības vietās vai internetā: www.bilesuserviss.lv

Vairāk informācijas.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties