Ēriks Ešenvalds un Uģis Prauliņš komponē jaundarbus veltītus Latvijai

Annija Senakola, 31.10.2008., 13:33

Rīgas domes Kultūras departaments aicinājis komponistus Ēriku Ešenvaldu un Uģi Prauliņu radīt jaundarbus veltītus Latvijai tās 90 gadu jubilejā.

Abi jaundarbi, kuros izmantota latviešu autoru dzeja, tiks atskaņoti Latvijas 90 gadu jubilejas svētku koncertos.

"Mūzikas jaundarbi ir būtiska laika liecība, tādēļ, gatavojoties Latvijas jubilejai, šķita svarīgi aicināt komponistus apliecināt ticību mūsu valstij mūzikā, " stāsta Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle.

Uģis Prauliņš radījis jaundarbu "Piesaukšana", kurā izmantots Jāņa Jaunsudrabiņa darbs Piemini Latviju. "Darbs veltīts to cilvēku drosmei, kuri spēja, tāpat kā toreiz citas Eiropas valstis, izcīnīt un nosargāt savu neatkarību: mūsu valsti - Latviju. Karš par valsts nosargāšanu vēl šodien nav beidzies: mūsu ļaudis kā ekonomiskie bēgļi atstāj savas mājas un uztic Latvijas "nosargāšanu" kādam citam. Ceru, ka "piesauktie" mums palīdzēs aptvert, saprast, beidzot atkal iegūt drosmi, pašlepnumu, lai turpinātu savu cīņu par neatkarību, līdzvērtību citu Eiropas tautu vidū," par jaundarbu stāsta komponists Uģis Prauliņš.

Jaundarba pirmatskaņojums notiks Lāčplēša dienā, šī gada 11. novembrī, Rīgas Kongresu namā plkst. 19:00 koncertā "Piesaukšana", kas būs veltījums Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem. Jaundarbu atskaņos Rīgas kamerkoris Ave Sol un postfolkloras grupa Iļģi. Koncertā būs dzirdama arī Ulda Stabulnieka, Jāņa Norviļa un Tālivalža Ķeniņa mūzika.

Koncertu organizē koncertorganizācija "Ave Sol". Bezmaksas ielūgumus uz šo koncertu varēs saņemt no 4. novembra Rīgas Kongresu namā blakus "Biļešu servisa" kasei darba dienās no plkst. 8:30 līdz plkst.17:00.

Savukārt komponists Ēriks Ešenvalds pēc Rīgas domes Kultūras departamenta direktores un Profesionālā pūtēju orķestra (PPO) "Rīga" aicinājuma radījis jaundarbu "Latvija. Gadalaiku impresijas", kurā skanēs latviešu dzejnieku Jāņa Jaunsudrabiņa, Imanta Ziedoņa, Ineses Zanderes, Māras Zālītes u.c. dzeja.

"Lirika, dzeja ir ne vien katras literatūras dvēsele. Lirika ir arī katras lielākas darbības dvēsele vispār. Un bez dvēseles nav nemirstības nekam. "(Rainis)
Komponists Ēriks Ešenvalds stāsta: "Latviešu dzejnieku uzrakstītās dvēseles ir bagāta pūralāde, lai tajā smeltu pašapziņu, stiprinātu Tēvzemes mīlestību un lolotu nākotnes ideālus. Latvijai – 90. Tas ir brīdis Latvijas zemes skaistuma apjausmai un sapņu, ilgu lidojumam."

Kantāte "Latvija. Gadalaiku impresijas" būs dzirdama Latviešu mūzikas koncertā Rīgas Domā šī gada 15. novembrī plkst. 19.00. Koncertā piedalīsies PPO "Rīga" diriģenta Andra Pogas vadībā, jauniešu koris "Balsis", kamerkoris "Austrums", solisti Sonora Vaice un Jānis Apeinis. Koncertā būs dzirdams arī Viļņa Šmīdberga darbs "Vēstījums" un Jāņa Ivanova "Mana dzimtene". Koncertu organizē PPO "Rīga". Bezmaksas ielūgumus uz šo koncertu var saņemt Rīgas Doma kasē no 5. novembra.

Abi jaundarbi tapuši ar Rīgas domes Kultūras departamenta atbalstu. Jaundarbam "Latvija. Gadalaiku impresijas" atbalstu devis arī Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Plašāku Latvijas 90 gadu jubilejas pasākumu kalendāru par Rīgā un citur Latvijā notiekošajiem pasākumiem meklējiet Latvijas jubilejas dienasgrāmatā www.lv90.lv


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
pelnrušķīte, 31.10.2008. 14:56:37 (ip:86.63.177.65)
Komentāra reitings: 0

Brīnišķīgas ieceres un simpātiski komponisti! Jaušams, ka arī uzkomponētie skaņdarbi būs veinreizēji labi!

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Cool, I've been looking for this one for a long time

StevenLig

Sawubona, bengifuna ukwazi intengo yakho.

RobertSax

6Porno

Alena


ienāktreģistrēties