Berlīnes eksperimentālās mūzikas minifestivāls "Wasted"

Agnese Lūse, 19.08.2007., 10:39

Šoreiz elektroniskās mūzikas programmu neveidos pats "Skaņu mežs", to darīs pieaicināts kurators - Berlīnes eksperimentālās mūzikas minifestivāls "Wasted".

Wasted ir minifestivālu sērija, kam raksturīga izaicinoša attieksme, nevaldāms entuziasms un neganta enerģija. Tajos skan skaļa, ātra, radikāla jaunā mūzika (pārsvarā elektroniskā), kas visbiežāk iekļaujas `breakcore', `mash-up' vai `raggacore' žanros.

Wasted ideja radās, kad Džeisons Forests un Pure (Pēters Votava) - abi labi pazīstami eksperimentālie mūziķi - piedāvāja veidot specifisku programmu mediju mākslas festivāla “Transmediale” muzikālajai sadaļai “Club Transmediale”. Kopš 2005. gada Wasted ir neatkarīgs festivāls “Transmediale” paspārnē, kurā Dž.Forests un Pure nirst muzikālajās dzīlēs un veido pārsteidzošus humora un muzikāla radikālisma pilnus repertuārus.

Daiļrunīgais Džeisons Forests rada mūziku, kas ar humoru un asprātību interpretē starptautiskos popmūzikas arhīvos gadiem ilgi smelto iedvesmu. Savukārt Pure - `hardcore tehno' pārstāvis, kas šai jomā darbojas jau kopš 90. gadu pirmās puses, pēdējos gados ir virzījies sarežģītāku, tumšāku un suģestīvāku skaņu ainavu virzienā, mijot muzikālu niknumu ar intensīvu `drone' jeb šņākoņu un kraukšķošu troksni. Dž.Foresta un Pure savstarpēji atšķirīgais muzikālais fons garantē spriedzi un pretrunu sintēzi.

Amerikāņu elektronikas mūziķis Drumcorps jeb Ārons Spektrs caur ātriem, izlēmīgiem, asimetriskiem ritmiem, spriedzi un ģitāras kaucieniem prezentē reaktīvi enerģisku `breakcore' un `grindcore' sakausējumu. Respektablais mūzikas mediju portāls „Pitchfork Media” salīdzina Drumcorps ar Trentu Reznoru. Drumcorps saņēmis šogad saņēmis mediju mākslas festivāla „Ars Electronica” balvu, ko savulaik saņēmuši tādi mākslinieki kā Aphex Twin, Pīters Geibriels, Plastikman, Kriss Kaningems un citi .

Wasted Over Riga uzstāsies jau minētie Pure (Pēters Votava), Džeisons Forests, Drumcorps (Ārons Bendžamins Talls) un Electric Kettle (Matjē Burels). Organizē: biedrība „Skaņu mežs” sadarbībā ar „Club Transmediale”

Papildus informācija: www.skanumezs.lv , www.wasted.clubtransmediale.de , www.rdkp.lv  


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
dzēsts lietotājs, 19.08.2007. 22:04:44
Komentāra reitings: 0

gribu drumcorps. žēl, ka nesanāks ><

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties