Eiroradio koncerts "Folk Into Classics"

Rinta Bružēvica, 14.01.2008., 21:16

Latvijas Radio 3 Klasika un Latvijas Koncerti piedāvātais Eiroradio koncertcikla Folk into classics koncerts notiks trešdien, 23. janvārī Melngalvju namā pl. 19.00.

Koncertā pirmo reizi vienotas tematiskās koncertsērijas ietvaros Eiropas klausītājiem savu artavu sniegs Latvijas mūziķi, kā arī diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā divus ciklus jauktajam korim dziedās Latvijas Radio koris.

Programmā kā būtiskie stūrakmeņi izraudzīti latviešu tautasdziesma un klasikā mūzika. Koncertā meklēsim atbildes atslēgu jautājumam – ko un cik lielā mērā folklora bagātina mūsdienu mūziku? Ko komponisti, šī laikmeta cilvēki, dzird, meklē un atrod latviešu folkloras fenomenā? Ceļa pavadoņi šī koncerta programmai būs komponisti Pēteris Plakidis, Pauls Dambis, Andris Dzenītis un Imants Zemzaris. Tajā piedalīties uzaicināta arī Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupa Saucējas (vadītāja Iveta Tāle). Saucējas varētu dēvēt par rūpīgām restauratorēm – ansambļa snieguma pamatā ir filigrāna oriģinālmateriāla izpēte un apguve – vai tas būtu folkloras pieraksts nošu rakstā, vai skaņu ierakstā. Viņu balsīs šajā koncertā dzirdēsim Latvijas tradicionālās mūzikas novadu dziedājumus.

Folkloras iedvesmotu mūziku spēlēs jaunie mūziķi Guntis Kuzma (klarnete) un Laima Jansone (etnogrāfiskā kokle), bet diriģenta Andra Veismaņa vadībā obojisti Normunds Šnē un Egils Upatnieks muzicēs kopā ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga.

Eiropas raidorganizāciju apvienības (EBU) radītajā cikla projektā Influences of Folk Music on Classical Music iniciatīvu piedalīties un organizēt savas valsts mūzikas koncertprogrammu pieteikušas Čehija, Latvija, Zviedrija, Slovēnija, Norvēģija un Lietuva. No 28. janvāra sešas nedēļas pēc kārtas Eiroradio dalībvalstīs pirmdienas vakaros skanēs koncertu sērija ar moto Folk into classics.

Šī koncerta ierakstu 4. februāra vakarā translēs Eiroradio dalībvalstis un latviešu mūzikas programmu dzirdēs klausītāji Dānijā, Grieķijā, Horvātijā, Igaunijā, Jaunzēlandē, Lielbritānijā, Lietuvā, Nīderlandē, Polijā, Portugālē, Serbijā, Slovākijā, Somijā, Spānijā un Vācijā. Latvijas klausītājiem būs iespēja šo koncertu dzirdēt Latvijas Radio 3 Klasika plkst. 21:05.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
cp lolita ==> eit.tw/04G9JV <== ==> biturl.top/RJFrma <==

Georgeadash

Theme site super 000*** ru.hc.lv

vYmTuSZcfF

Theme site super 000*** hc.lv

eEkDiWrBhz


ienāktreģistrēties