Kreatīva mūzika multiinstrumentālista Džimija Tenora un Sinfonietta Rīga koncertā

Vita Stiģe, 20.06.2008., 05:06

Sinfonietta Rīga viens no šīs vasaras koncertu spilgtākajiem viesiem - multiinstrumetālists Džimijs Tenors no Somijas, tūlīt pēc Jāņiem jau trešo reizi koncertēs Rīgā.

Sestdien, 28. jūnijā pl. 20:00 Rīgas Mākslas telpā klausītāji tiek aicināti baudīt kreatīvas mūzikas koncertprogrammu, kuru Džimijs Tenors atskaņos kopā ar savas grupas perkusionistiem un Sinfonietta Rīga ar Normundu Šnē pie diriģenta pults.

Mūziķis un komponists Džimijs Tenors savās kompozīcijās un pazīstamu melodiju aranžējumos sintezē akadēmisko mūziku un popmūziku, saglabājot skaņdarbu muzikālo jēgu. Par piemēru var minēt Pjēra Bulēza un Stīva Reiha skaņdarbu remiksus.

Par gaidāmo koncertprogrammu ideju pārpilnais mūziķis Džimijs Tenors stāsta: „Pagājušo reizi Rīgā atceros kā lieliski pavadītu laiku, un tādēļ esmu laimīgs atkal šeit viesoties. Šoreiz mēs izvēlējāmies atskaņot pārsvarā instrumentālo mūziku un dažos skaņdarbos izmantot arī āfrikāņu perkusijas. Skaņdarbā Trident orķestris un perkusionisti spēlēs kopā ar sekvenceri un bungu mašīnu. Man līdzi būs arī vairāki manis pašdarinātie instrumenti, kurus es noteikti spēlēšu tādos skaņdarbos kā Nuclear Fusion un M-String. Kopumā koncertprogrammu veidojām tā, lai klausītājiem šis vakars būtu gan interesants, gan aizraujošs.”

Koncerts Rīgā būs viendaļīgs un tajā skanēs Džimija Tenora populārākie hiti viņa paša aranžējumos. Kā jau gaidāms, multiinstrumentālists spēlēs dažādus instrumentus, savukārt, Džimija Tenora grupas biedri Akinola Famsons (Akinola Famson) un Ekovs Alabi Sevidžs (Ekow Alabi Savage) muzicēs ar dažādām perkusijām. Neatņemama koncerta sastāvdaļa - jaunām idejām atvērtais orķestris Sinfonietta Rīga un diriģents Normunds Šnē.

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs. Atgādinām, ka marta sākumā Sinfonietta Rīga, kas dibināts 2006. gadā, jau saņēma savu pirmo nozīmīgo valsts apbalvojumu mūzikā - Lielo Mūzikas balvu 2007 nominācijā par izcilu un daudzveidīgu koncertdarbību gada garumā. Info: www.sinfoniettariga.lv 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
best porn

Ludie

Theme site super 000*** rus.hc.lv

exBwCinKKa

<a href=www.win-rar777.com>best coefficient ever</a>

RichardExips


ienāktreģistrēties