Dueta "Atpakaļ pie Baha" koncerts

Liene Paukšēna, 8. Baha Kamermūzikas festivāla koordinatore, 29.02.2008., 10:15

4. martā plkst. 19.00 Rīgā, Vēstures un Kuģniecības muzeja Kolonnu zālē būs iespēja dzirdēt pārsteidzošā dueta no Dānijas „Atpakaļ pie Baha” (Back to Bach) koncertu, kur klasiskā mūzika satiksies ar džezu.

Koncerta programmā: J. S. Bahs un F. Šopēns

Duetu „Atpakaļ pie Baha” veido netradicionāls salikums - klasisks dāņu pianists Pouls Rosenbaums un izcils džeza kontrabasists Madss Vindings. Abi mūziķi Baha mūziku interpretē pilnīgi jaunā veidā. „Mēs spēlējam manierē, kas klasisko mūziku pārrada džezā un kur iedalījums specifiskos žanros kļūst neinteresants un ierobežojošs”. Viņu programmā skan dažādi skaņdarbi no Baha dārgumu krātuves - Prelūdijas, Partitas, Menueti, Italian Concerto, kā arī F. Šopēna kompozīcijas.
Dueta "Back to Bach" (Atpakaļ pie Baha) kompaktdisks "Back To Bach" (2004) ir saņēmis cildinošas kritiķu un publikas atsauksmes.

Duets "Back to Bach"Kontrabasa spēles virtuozs Madss Vindings (1948) tiek uzskatīts par pasaules klases dāņu džeza mūziķa paraugu. Vindinga „kontā” ir vairāk nekā 600 ieraksti. Viņš ir pastāvīgs basa spēlētājs leģendārajā Kopenhāgenas džeza klubā Montmartre. Vindings muzicējis kopā ar tādiem džeza lielmeistariem kā: Stan Getz - Gary Burton - Benny Goodman - Dizzy Gillespie - Dollar Brand - Gordon Beck - Dee Dee Bridgewater - Meredith ots Thielemans - Lee Konitz un daudziem citiem.

Madss Vindings uzstājies visā pasaulē, producējis vairākus ierakstus, ierakstījis mūziku kinofilmām un saņēmis vairākas izcilas džeza balvas. Vindings saņēmis trīs Grammy balvas par labāko ierakstu 2000. gadā džeza un folkmūzikas kategorijās. 2007. gadā saņēmis balvu "Džeza meistars".

"Līdztekus akustiskajam kontrabasam viņš pilnveidojis savu meistarību elektriskās basģitāras spēlē, taču viņa mākslinieka izcilība un solo mūziķa popularitāte galvenokārt saistāma ar viņa vienreizīgo mūzikas pārzināšanu un māksliniecisko briedumu, ko kaldinājusi 35 gadu sadarbība ar džeza mūzikas spīdekļiem. Viņš ir muzicējis kopā ar lielāko daļu džeza mūziķu, ar kuriem vispār ir vērts kopā spēlēt, un šodien viņš sadarbojas ar tiem, kas atbilst viņa priekšstatam par to, kā jāskan mūzikai.” /Peters H. Larsens, redaktors, Dānijas radio, P2 Džezs./

Pouls Rosenbaums (1952) ir viens no vadošajiem pianistiem Dānijā. Viņš beidzis Karalisko Dānijas Mūzikas akadēmiju, daudz koncertējis ASV, Eiropā un Meksikā. Mākslinieks piedalījies daudzos lielos festivālos (ISCM Pasaules mūzikas dienās, Amerikāņu mūzikas nedēļā un citos) kā arī veicis daudzus pirmatskaņojumus un ierakstījis Rahmaņinova, Lista, Šūmaņa, Metnera, visus Čārlza Grifisa (Charles Griffes) skaņdarbus klavierēm un citus 20. gadsimta mūzikas šedevrus.

Rosenbauma 1995. gadā ierakstītais Poula Rudersa Piano Concerto tika nominēts Grammy balvai.

8. starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls notiek no 26. februāra līdz 4. aprīlim. Festivāls sava augstā profesionālā uzstādījuma dēļ pamatoti ieguvis starptautisku atzinību. Eiropas Savienība 2008. gadu ir pasludinājusi par Starpkultūru dialoga gadu. Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā 8. Starptautisko Baha kamermūzikas festivālu izvēlējās kā notikumu, kas viņuprāt vislabāk atspoguļo starpkultūru dialogu.

Festivāls un tā direktore Aina Kalnciema personīgi ir pateicīga visiem festivāla sponsoriem un atbalstītājiem par dāvāto uzticību festivāla idejām arī šajā gadā!

Tuvākie koncerti festivāla ietvaros: 8. martā pl. 19.00 Jāņa baznīcā – vokālais ansamblis no Francijas Jacques Moderne (programmā - J. S. Bahs, H. Šics, J. H. Šeins) un 12. martā pl. 19.00 Mazajā Ģildē – kameransamblis no Lietuvas Musica Humana (programmā – 17. un 18. gadsimta Lietuvas mūzika, J. S. Bahs un A. Vivaldi).

Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīze“ kasēs (telefons: 90002000) vai Internetā: www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena Ls 5,00 – 12,00.

Sekojiet informācijai - www.music.lv/bachfestival/
un tiksimies arī citos festivāla koncertos!

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
ЗизПорно

Kermit

Theme site super 000*** ru.hc.lv

YquOvPaVkQ

loli frail cp pthc ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

Williamspusy


ienāktreģistrēties