Depo uzstāsies rokabilli trio Jet-sons

Guntis Vanags, 18.07.2008., 06:00

23. jūlijā klubā Depo kopā ar populāro ska/ regeja grupu Kuchenbeat un arvien lielāku fanu pulku pulcējošo rokgrupu Kgdj uzstāsies rockabilly trio no Polijas Jet-sons.

Jet-sons ir šī gadsimta sākumā radusies apvienība, kura spēlē patiesu, mežonīgu rokabillī. Dominiks spēlē ģitāru, Tommi griež uz riņķi kontrabasu, bet Niko zvetē pa veļas dēli un sit bungas. Puiši ir nepiedodami jauni, viņi sāka spēlēt, kad viņiem bija tikai 16, bet tas nav traucējis viņiem jau nospēlēt neskaitāmus koncertus daudzās vietās pasaulē, liekot jukt prātā meitenēm, visur, kur vien viņi parādās. Viņu dziesmas ir iekļautas vairākās izlasēs, tāpat viņi izdevuši Džonija Keša dziesmu kaverversiju albumu, kurš tika izplatīts Lielbritānijā, Vācijā, Francijā, Ungārijā, Japānā, Ukrainā, Polijā un daudzviet citur.

Šī būs pirmā reize Depo vēsturē, kad klubā skanēs rokabillī. Jāatgādina, ka šis ir viens no agrīnākajiem rokenrola stiliem, kura dzimšana tiek datēta ar 50-to gadu sākumu. Zināmākie stila pionieri bija Bill Haley, Carl Perkins, Johhny Cash, arī Elvis Presley un daudzi citi. Savu skaļāko atdzimšanu stils piedzīvoja 70-to gadu beigās, 80-to gadu sākumā, kad daudzi bija noguruši no topos dominējošā vieglā roka un disko, bija vēlme atgriezties pie vienkāršas, skaļas, ātras, enerģiskas un emocionālas mūzikas. Šajā noskaņā radās punk, kā arī notika atgriešanās pie rokenrola pirmsākumiem. Komerciāli veiksmīgā stila grupa bija The Stray cats, kuriem stilistiski arī līdzinās līdz mums atbraukušie Jet-sons.


3 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
jānis, 18.07.2008. 06:03:03
Komentāra reitings: 1.469

+ uz pirkstiem var saskaitīt cik daudz rokabillī ir skanējis Latvijas robežās!
Ofic jātiek uz konci! :)

walx, 18.07.2008. 14:01:04
Komentāra reitings: 0

zeel ka vinji nespeelees ieksh Zveeraa...

ROCKABILLY (rizija@yahoo.com), 07.08.2008. 14:33:03 (ip:194.39.141.10)
Komentāra reitings: 0

nu nav rokabillliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii-:(

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Крайне советую газон мск, их специализация это автополив, качество высочайшее

BernardEnund

All time cool 000*** hc.lv

BJMMbrqKsn

Крайне советую gazon-msk, их направление деятельности это автополив, они знают свое ремесло.

Bernarddyday


ienāktreģistrēties