"Depo" uzstāsies "Murmansk" un "Mesmer"

Klubs "Depo", 29.09.2008., 20:56

3. oktobrī ceļu uz "Depo" iesakām mērot indie un postroka piekritējiem.

Šajā dienā kopā ar Latvijas grupām "Solaris", "The Black Tea", "Gaserata" uzstāsies 2 ļoti labas Somijas grupas – shoegaze spēlējošā "Murmansk" un elektriska indie grupa "Mesmer".

"Murmansk" ir 2003. gadā radusies grupa, kura šā gada aprīlī laidusi klajā savu pirmo albumu "Chinese locks", kurš nekavējoties izpelnījās mūzikas kritiķu sajūsminātas atsauksmes. Pēc albuma iznākšanas grupa šobrīd dzimtenē ir ļoti aktuāla un mūzikas mīļotāju ļoti cienīta, tā jau paspējusi nospēlēt kopīgus koncertus ar slaveno noise rock grupu "Liars" un leģendārajiem "dEus". Grupa spēlē melanholisku mūziku ar sagrozītām ģitārām, dūmakainu meitenes vokālu, dramatiskām bungām, tas ir shoegaze labākajās tradīcijās, var salīdzināt ar žanra klasiķiem "Sonic Youth", "My Bloody Valentine".

"Mesmer" ir viena no noslēpumainākajām Skandināvijas grupām, nekur nav pieejami grupas foto, tās biogrāfija un sastāvs ir miglā tīta, bez maz vai vienīgā informācija ir melomānu augsti novērtētā grupas mūzika. Grupa 2004. gadā izdeva savu pirmo albumu, kurā skanošā mūzika tika salīdzināta ar "Massive attack" un "Depeche Mode." Šogad klajā nācis otrais albums, kurā grupa ir paplašinājusi savas stilu robežas. To varētu nosaukt par elektrisku indie, te atradīsiet gan psihodēliju, gan viena akorda bugi, gan motoriskus sintezatorus, gan primitīvu drum’n’bass. Tā varbūt būtu skanējuši The Doors, ja viņi būtu radušies šajā gadsimtā. Varētu salīdzināt ar The Flaming Lips, Primal Scream.

Abas grupas darbojas izdevniecības "Around your neck" paspārnē.

Noteikti vakaru vērts vakaru apmeklēt arī vietējo grupu dēļ.
"The Black Tea" ir samērā jauna grupa, kura cenšas sevi apliecināt indie/ shoegaze lauciņā un ar katru koncertu viņi paliek arvien labāki.
Post-metal spēlējošie "Solaris" ir augsta līmeņa grupa, kuru jau varētu likt blakus Latvijas labākajiem šī žanra paraugiem - grupām Tesa un Soundarcade.
"Gaserata" spēlē kvalitatīvu instrumentālu indie, kurš varētu būt tuvs post-rokam.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Cool, I've been looking for this one for a long time

StevenLig

Sawubona, bengifuna ukwazi intengo yakho.

RobertSax

6Porno

Alena


ienāktreģistrēties