"Blues Caravan" Latvijā

www.megaart.lv, 05.03.2008., 16:09

20. aprīlī kompānija “Mega Art”, turpinot jau uzsākto tradīciju dāvināt blūza svētkus to cienītājiem.

Kompānija “Mega Art” uz populāro Ruf Records ierakstu kompānijas blūza projektu “Blues Caravan”.

Projekta pamatā ir sieviešu trio, kurā katru gadu piedalās pasaules labākās izpildītājas. 2008. gada tūrē dosies Kendija Keina, Debora Kolmane un Danija Vilda. Latvijā viņas uzstāsies 20. aprīlī plkst. 19.00 Kongresu namā. Īpašais vakara viesis — populārā Lietuvas grupa “Doudi Jazz Band”.

Nu jau trīs gadu garumā muzikālais projekts Blues Caravan priecē klausītājus un paspējis iekarot blūza cienītāju simpātijas visā pasaulē. Eiropā koncerti notikuši Parīzē, Londonā, Berlīnē, bet 2007. gadā 10 koncerti sniegti ASV. Grupa piedalījusies Notodenas blūza festivālā Norvēģijā (Notodden Blues Festival), kur tika izpildīta jaunā programma „Guitar’d and Feathered”. Ar šo programmu trio turpinās Eiropas 2008. gada tūri.

2005. gadā šarmantā Kalifornijas dziedātāja Kendija Keina pirmo reizi uzstājās kopā ar Blues Caravan, bet šobrīd viņa ir atgriezusies, lai prezentētu savu jauno albumu „Guitar’d and Feathered”. Keina pazīstama ar savu spožo vokālistes talantu, ieguvusi vairākus prestižus apbalvojumus un paspējusi izdot 8 albumus tādu ierakstu kompāniju paspārnē kā Antone’s, Rounder, Sire un, protams, Ruf Records. Albumi veidoti, sadarbojoties ar blūza pasaulē zināDanija Vildamām zvaigznēm – Ramos, Popa Chubby un Annu Popoviču. Jāteic, ka aizraut publiku Kendijai izdodas arī vienai, bez zvaigžņu atbalsta.

Otra, ne mazāk pazīstamā trio pārstāve ir Debora Kolmana, kas dzimusi ASV Virdžīnijas štatā. Viņa ir labi pazīstama ASV un ieguvusi vienpadsmit Blues Music Award apbalvojumus. Pagājušā gadā savu talantu viņa parādīja arī „Blues Caravan 2007” Eiropas tūres ietvaros. Kolmanes sniegums apvieno augstu muzikālo izpildījumu ar roka pieskaņu un dvēseliskumu. Tie, kas redzējuši kādu Kolmanes uzstāšanos, diezin vai laidīs garām iespēju apmeklēt koncertu arī šogad.

Projekts Blues Caravan ir iespēja jaunajiem talantiem sevi parādīt starptautiskai publikai. Jauns atklājums ir 20 gadus vecā Lielbritānijas ģitāriste , kas uzstājusies kopā ar tādām zvaigznēm kā Džons Lī Hūkers (John Lee Hookers), Badijs Gajs (Buddy Guy), Džūls Holands (Jools Holland) un Garijs Mūrs (Gary Moore). Viņas tuvākais mūzikas stils ir blūzs.

2007. gadā skaņu ierakstu studija Ruf Records, projekta Blues Caravan autore, saņēmusi Blūza Asociācijas apbalvojumu „Keeping the Blues Alive”. Šī gada „Blues Caravan 2008” tūres trio ir pierādījums tam, ka blūzs joprojām ir dzīvs un aktuāls. Koncerta programmu veidos katras mākslinieces solo uzstāšanās, bet noslēgumā – „jam session”.

Īpašais vakara viesis – populārā lietuviešu grupa Doudi Jazz Band, kuras līderis Vitautas “Kongo” Grubliauskas ir viens no labākajiem Luisa Armstronga mūzikas izpildītājiem Eiropā. Savu radošo darbību Doudi Jazz Band uzsāka 1978. gadā, iekarojot klausītāju sirdis ne tikai Lietuvā, bet arī Vācijā, Holandē, Polijā, Baltkrievijā, Krievijā, ASV, Francijā, Itālijā, Anglijā un Skandināvijas valstīs. Šī kolektīva mūziķi ir Klaipēdas universitātes profesori.Viņi brīvi pārvalda visus džeza mūzikas stilus, sākot no dikselenda un beidzot ar džezroku. Grupas Doudi Jazz Band popularitātes pamatā ir profesionālisms, izteiksmība un artistiskums.

Unikālais koncerts ar “Blues Caravan” un “Doudi Jazz Band” piedalīšanos notiks 20. aprīlī plkst. 19:00 Kongresu Namā. Biļešu cena — 10-55 Ls. Biļetes pārdošanā - “Bilešu serviss", "Reklamarket", "Statoil", "Hansabanka", "Latvijas Pasts" kasēs.

Sīkāka informācija – www.megaart.lv
Blues Caravan mājaslapa – www.bluescaravan.de
Ruf Records mājaslapa – www.rufrecords.de
Doudi Jazz Band mājaslapa - www.grubliauskas.lt/dziazas/band/

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties