Bens Frosts un "KSPRS" "1-2 cauri!" koncertā

Renate Auziņa, 03.09.2007., 12:43

Bens Frosts, kas otrdien, 4.septembrī uzstāsies Skaņu meža koncertsērijas "1-2 cauri!" koncertā Andrejsalā ir sensācija pēdējā laika elektroniskajā mūzikā un kritiķu mīlulis.

Austrālija un Jaunzēlande jau vairākus gadus ir kalpojusi par šūpuli jaunām attīstības tendencēm elektroniskajā mūzikā - līdzās Frostam var minēt tādus novatoriskus mūziķus "Birchville Cat Motel", "Rosy Parlane", Robinu Rimbo un Orenu Ambarki. Taču Frosts ir Islandē dzīvojošs austrālietis un, šķiet, ir piedevām smēlies iedvesmu arī tās īpatnējajā un raženajā muzikālajā vidē, radot nedzirdētus trokšņu roka, netīras un distortētas elektronikas, un apokaliptisku sintezatoru skaņdarbus.

Pirmo reizi Frosts sev pievērsa uzmanību ar 2003.gadā stipri ierobežotā skaitā publicēto vinila albumu "Steelwound" un remiksējot Bjorkas dziesmas. Viņa pēdējais albums "Theory of Machines" ir tapis Valgeira Sigurdsona uzraudzībā - Sigurdsons ir producents tādiem mūziķiem kā Bjorka, Bonijs „Prinss” Billijs un Niko Mahlī.

Otra mākslinieks šai vakarā būs "KSPRS" - vēl nesen pazīstams ar asprātīgo un novatorisko projektu "Wheelchair Disco", ko izdod "Dirty Deal Records" izdevniecība. Ar elektronisko mūziku viņš eksperimentē kopš 1990.gadu beigām. Darbojies arī hardcore grupā "In.Stora" (tagad "Tesa"). Šobrīd vairāk darbojas ar kustīgām un nekustīgām bildēm, pa laikam arī piedaloties dažādos skaņas improvizācijas un eksperimentu projektos.

„Vienkārši lieliski... Frosts mums atgādina, ka minimālisms nekad nav bijis tikai Reiha un Glāsa glancētais mirdzums, bet arī Maikla Gīras Swans sviedri un netīrumi... Pilnīgi brutāls... Dziļāks, tumšāks minimālisms - draudīgs un klaustrofobisks... Arvo Perts Trenta Reznora aranžējumā... Satriecošs,” - "Wire Magazine".

"Sonic Youth padarīja maigākas ģitāras roka auditoriju, Lightning Bolt to pašu izdarīja ar daudziem pankiem un Feness ir atklājis melodijas iespējamību klēpjdatoru trokšņu mūzikā... Ja šis ir saraksts ar mūziķiem, kas ir radikāli mainījuši šī žanra uztveri, tad ir pēdējais laiks tam pievienot Bena Frosta vārdu.” - "Stylus Magazine".

„Theory of Machines ir albums, kas nostiprinās Frostu kā vienu no revolucionārākajiem producentiem pasaulē.... Nešaubīgi, tas ir viens no būtiskākajiem albumiem, ko jūs šogad būsiet noklausījušies - Theory of Machines ir elektroniskās mūzikas nākotne.” - Boomkat.com

Andrejsalas Pulkvedī, Andrejostas ielā 4, 21.00. Ieeja: Ls 3. Informācija: www.skanumezs.lv, myspace.com/skanumezs, myspace.com/theghostofbenfrost .


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
dzēsts lietotājs, 03.09.2007. 17:07:05
Komentāra reitings: -0.101

inchiigs tads

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Крайне советую газон мск, их специализация это автополив, качество высочайшее

BernardEnund

All time cool 000*** hc.lv

BJMMbrqKsn

Крайне советую gazon-msk, их направление деятельности это автополив, они знают свое ремесло.

Bernarddyday


ienāktreģistrēties