"Battles", latviešu elektronika un roks

Viestarts Gailītis, 09.07.2006., 08:14

Skaņu meža koncertu sērijas 1-2 cauri! un kluba Pulkvedis sadarbības pasākumā 19.jūlijā Andrejsalā, kur uzstāsies kritiķu augsti vērtētā Ņujorkas grupa "Battles", savu dalību pieteicis arī alternatīvā roka duets "Mona de Bo" un eksperimentālā roka grupa "Dun Dun".

Paralēli "Battles" koncertam Andrejsalā esošajā kafejnīcā "Dirty Deal" uzstāsies atzīti Latvijas elektroniskās mūzikas pārstāvji kā UN:SOUL + FXZ (Bio.codes Rec.), electro, minimal un idm žanros muzicējošais Max Brannslokker (Nomor/Fenou) un minimālā tehno autore Katja Tjukova. Koncertos ar videopriekšnesumiem uzstāsies vj MOHETA (www.tintenet.net) un vj Planktons.

"Mona de Bo", kuru veido ģitārists un vokālists Edgars Rubenis ("Driving South", "Rydgal") un bundzinieks un vokālists Edgars Eihmanis (dažādi blues, jazz un rock sastāvi), pašu vārdiem runājot, spēlē roku tā plašākajā izpratnē, atverot savus skaņdarbus tiem dažādajiem strāvojumiem, kuri ir pārveidojuši mūsdienu rokmūziku kompleksā skaņu jūklī. Tādējādi viņi turpina tradīciju, kas arvien paplašinot jēdzienu "roks", padara par kaut ko ne gluži viegli izskaidrojamu un savādu. "Mona de Bo" meklē jaunus izteiksmes līdzekļus rokmūzikā, kas nozīmē netradicionālu dziesmu struktūru un skaņu izmantojumu.
"Dun Dun" kā eksperimentālu instrumentālās mūzikas projektu-grupu 2005. gada vasarā kādā jauniešu radošajā nometnē Austrumvācijā izveidoja "Embrijs" un vairs neeksistējošo grupu "TV Koma" un "Depo" dalībnieki Krišjānis Daugulis un Ivars Preimanis. Vēlāk Daugulis no grupas aizgāja un grupa arī mainīja muzicēšanas stilu, post-roka skanējumu papildinot ar matemātiskā roka elementiem.

Savukārt diskžokejs Uldis Rudaks, kas plašāk pazīstams kā avīzes "Diena" mūzikas apskatnieks, spēlēs savas plates.

Battles"Battles", kuras ierakstus izdod Warp Records, jauc robežas starp roku, minimālismu un sēriju tehnikas tradīciju kompozīcijā. Grupu veido tādi lieliski mūziķi kā bundzinieks Džons Staniers (arī dalībnieks "Helmet" un "Tomahawk" - grupā, kurā spēlē arī Maiks Patons ("Faith No More") un Melvins (latviešu izcelsmes basists Kevins Rutmanis), Tjondais Brekstons (komponists un džeza ģēnija Entonija Brekstona dēls), Ians Viljams (tā dēvētā matemātiskā roka grupas "Don Caballero" ģitārists) un ģitārists Deivids Knopka (postroka novatoru grupa "Lynx").

"Battles" mūzika ir apzināti statiska, taču reizē vienreizēji saspringta un eksplozīva. Viņu skaņdarbi parasti sākas ar vienkāršām, aritmiskām ģitāru partijām un izkliedētu pavadošu bungu ritmiem, kas pamazām pāriet blīvās, kompleksās, precīzās un transa noskaņas rosinošās ritmu partijās. "Battles" nereti tiek salīdzināts ar jau minēto matemātisko roku - šīs grupas skanējumā apvienojas progresīvais roks, postroks, metāls, elektroniskās mūzikas precizitāte un ritmi, kā arī harmonijas, kas reizēm ir skaistas, reizēm haotiskas. Matemātiskais roks ir rokmūzikas atzars, kas izveidojās 80.gadu beigās jau no esošajiem roka paveidiem - pankroka, smagā roka, progresīvā roka un metāla. To raksturo kompleksas un netipiskas ritma struktūras, stop/start dinamika un šķautņaini, disonējoši ritmi. Var teikt, ka "Battles" izpilda avangarda rokmūziku ar „lipīgiem” ritmiem.

Grupas priekšnesums centrējas ap Staniera bungām, kas ir redzams arī skatuves izkārtojumā. Savukārt to bieži „diriģē” Viljamss, kas rada spēcīgas ģitāru harmonijas, kuras atsauc atmiņā Filipa Glāsa un "Unwound" mūziku.

"Battles" tiek piedēvēta instrumentāla "Discipline" perioda King Crimson versija smagā "Public Enemy" stilā. Savā ritmu kompleksumā "Battles" mūzika atgādina izdevniecības biedra "Aphex Twin" skaņdarbus. "Battles" dzīvās uzstāšanās ir vērtētas ļoti atzinīgi.

Koncerts notiks Andrejostas ielā 4. Ieeja ir no Eksporta ielas, aptuveni pie Elizabetes ielas krustojuma (vēl aptuveni simts metrus Dziesmu svētku parka virzienā). Tā ir daļa no vecās tirdzniecības ostas, iepretim Pasažieru ostas jahtu un laivu piestātnēm.

Biļetes iegādājamas Biļešu servisa tirdzniecības punktos. Iepriekšpārdošanā Ls 4, pie ieejas Andrejsalā - Ls 5 - Ls 6.

Informācija: www.skanumezs.lv, www.bttls.com, www.warprecords.com, www.pulkvedis.lv

2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Ansis, 12.07.2006. 18:15:31 (ip:195.13.252.226)
Komentāra reitings: 0

Vot šitais ir zašibisisisssss

rainy day, 17.07.2006. 19:56:28 (ip:81.198.45.5)
Komentāra reitings: 0

CIkos pasaakumam paredzeets saakums?

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
ЗизПорно

Kermit

Theme site super 000*** ru.hc.lv

YquOvPaVkQ

loli frail cp pthc ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

Williamspusy


ienāktreģistrēties