Baltijas kamermūzikas zvaigznes satiekas Rīgā.

Rinta Bružēvica, 28.08.2007., 20:19

No šā gada 2. septembra līdz 12. oktobrim "Latvijas Koncerti" organizē "Rudens kamermūzikas festivālu 2007", kas ir lielākais un tradīcijām bagātākais kamermūzikas festivāls Latvijā.

Šogad kamermūzikas mīļotājiem tiks piedāvāti vairāk nekā divdesmit koncerti dažādās Latvijas pilsētās – Rīgā, Rēzeknē, Valmierā, Viļakā, Ogrē, Alūksnē, Dikļos, Aucē, Jelgavā, Cēsīs, Jūrmalā, Aizkrauklē, Balvos. Festivālā uzstāsies pasaulē pazīstami mūziķi no Lietuvas un Igaunijas, kā arī pašmāju labākie solisti un kameransambļi.

Festivāla izvēlētais moto - tếte-à-tếte (tulk. saruna divatā) - pasvītro kamermūzikas intimitāti un tuvo mērogu starp klausītāju un mūziķiem.

"Rudens kamermūzikas festivālu" 8. septembrī Melngalvju namā atklās Latvijas profesionālākais un spožākais stīgu kvartets "Euphonia" (Latvijas Lielās mūzikas balvas 2006 laureāts), kas pirmoreiz spēlēs latviešu komponista skaņdarbu – pasaulē pazīstamākā Latvijas skaņraža Pētera Vaska stīgu kvartetu. Vēl programmā ziemeļnieku – Žana Sibēliusa un Edvarda Grīga mūzika.

No Lietuvas festivālā piedalīsies Viļņas stīgu kvartets un pasaulslavenā lietuviešu pianiste Mūza Rubackīte. Viļņas stīgu kvartets gadā sniedz aptuveni 80 koncertu Lietuvā un pasaulē, sadarbojas ar izcilākajiem Lietuvas, Krievijas un citu valstu mūziķiem. Saņēmuši virkni balvu. Festivāla ietvaros kvartets uzstāsies Dzintaru koncertzālē 13. septembrī, Dikļu pilī 16. septembrī un Melngalvju namā 14. septembrī kopā ar pianisti Mūzu Rubackīti. Pianiste debitējusi septiņu gadu vecumā – ar orķestri spēlējusi Haidna klavierkoncertu, mācījusies Maskavā, ieguvusi virkni spožu uzvaru prestižākajos starptautiskajos konkursos, savulaik uzskatīta par vienu no labākajām PSRS pianistēm, neilgi pēc Lietuvas neatkarības atgūšanas iekarojusi vienu no pasaules mūzikas lielpilsētām – Parīzi. Rīgas koncertā Melngalvju namā lietuviešu mākslinieku izpildījumā skanēs romantiski nopietnā francūža Sezāra Franka stīgu kvartets un kvintets, kā arī Lietuvas ģeniālā gleznotāja un savdabīgā komponista Mikaloja Konstantina Čurļoņa klavierprelūdija "Rudens".

Festivāla ietvaros 3. oktobrī Melngalvju namā, koncertu sniegs arī starptautiskajā arēnā labi pazīstams mūziķis - igauņu pianists Marko Martins (Marko Martin) un trio "ASCH" no Londonas, kurā līdzās mūsu spožākajai čellistei Kristīnei Blaumanei ("Amsterdam Sinfonietta" un "Kremerata Baltica" vadošai mūziķei) spēlē viens no pasaules labākajiem altistiem Maksims Risanovs un izcils krievu vijolnieks Romans Mincs. Marko Martins tiek uzskatīts par teicamu romantiskās mūzikas un 20. gadsimta autoru skaņdarbu interpretu. Koncerta programmā – franču vēlīnā romantiķa, trauslu noskaņu un glāsmainu melodiju meistara Gabriela Forē Otrais klavieru kvartets, kā arī 20. gadsimta skarbāko noskaņu cienītāju – Alfrēda Šnitkes un jaunatklājamā komponista Gideona Kleina mūzika.

Hamburgas centrā esošais Alstera ezers ir iedvesmojis ne tikai Hamburgā dzimušo komponistu Johanessu Brāmsu, bet arī savulaik Vācijā studējošo klarnetistu Mārci Kūli, kas kopā ar bijušo Hamburgas filharmonijas orķestra altu grupas koncertmeistari, šobrīd Štutgartes Mūzikas augstskolas pasniedzēju Andru Dārziņu un koncertmeistaru Venti Zilbertu spēlēs Valmieras kultūras centrā 16. septembrī un Mazajā ģildē 18. septembrī.

Francijā dzīvojošā latviešu pianiste Liene Circene ir viena no savdabīgākajām latviešu atskaņotājmāksliniecēm ar pārsteidzošu spēku un šarmu. Viņas sniegumu kopā ar klarnetistu Intu Dālderi un flautisti Ilzi Urbāni varēs dzirdēt Rēzeknes kultūras namā 2. septembrī, Ogres novada kultūras centrā 15. septembrī un Mazajā ģildē 25. septembrī.

Izcilie virtuozi brāļi Raimonds un Oskars Petrauski, kas ir rūdīti ne tikai perfektā muzikālā saskaņā un regulārā koncertdarbībā, bet arī starptautisku konkursu ugunīs, iepriecinās klausītājus gan ar akadēmiski uzskaņotu mūziku, gan ar variācijām par populārām un mazāk zināmām džeza tēmām koncertā Mazajā ģildē 28. septembrī.

Dita Krenberga, Ingus Pētersons un Ieva Oša uzstāsies koncertos Auces kultūras centrā 25. septembrī, Jelgavas kultūras namā 27. septembrī, Valmieras kultūras centrā 28. septembrī un Aizkraukles pagasta kultūras namā 29. septembrī.

Kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" Lietuvas diriģenta Donata Katkus vadībā spēlēs 6. oktobrī Mazajā ģildē.

Sīkāka informācija par "Rudens kamermūzikas festivālu 2007" www.latvijaskoncerti.lv

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
cp loli freulein ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

AdolfoFlart

Top News Sites for article post dailymirrornewstoday.com dailystarnewstoday.com dailytelegraphnewstoday.com dutchnewstoday.com dwnewstoday.com europeannewstoday.com Don't hasitate to conatct us.

StephenWepay

News Sites for Article post frenchnewstoday.com germaynewstoday.com guardiannewstoday.com headlinesworldnews.com huffingtonposttoday.com irishnewstoday.com Dont hasitate to contact us

AnthonyCab


ienāktreģistrēties