Zvanu ansamblis "Arsis" un Doma kora skolas meiteņu koris koncertā "Eņģeļu balsis"

Rinta Bružēvica, 21.12.2007., 09:13

Festivāla "Eiropas Ziemassvētki" ietvaros Rīgas Doma kora skolas meiteņu koris un Igaunijas zvanu ansamblis "Arsis" aicina uz koncertu "Eņģeļu balsis".

Koncerts "Eņģeļu balsis" norisināsies Rīgas Sv. Jāņa baznīcā 27. decembrī pl. 19.00.

Programmā: Džons Raters - Divas daļas no Ziemassvētku dziesmu apdaru cikla „Dancing Day; Georgs Frīdrihs Hendelis - Koris „Praise the Lord with heart and voice” no oratorijas „Sālamans”;
Johans Sebastiāns Bahs - „Ārija”, „Baha pastorāle”; Ēriks Ozoliņš - „Naktī bira zelta rasa”; Edvards Elgars - „Sniegs”; Sēzars Franks - „Eņģeļu maize”; Pēteris Čaikovskis - „Saldumu fejas variācija”; Edvards Grīgs - „Rīts” no mūzikas izrādei „Pērs Gints”; Normens Gilberts - „Slavē, mana dvēsele, Debesu valdnieku!”, Ādolfs Adāns - „Ak, svētā nakts”; vācu Ziemassvētku dziesma „Ak, eglīte”, Francis Ksāvers Grūbers - „Klusa nakts, svēta nakts”.

Zvanu ansamblis "Arsis" radās neilgi pēc tam, kad 1991. gadā kamerkora "Arsis” diriģents Aivars Mee (kopš 1999. gada Igaunijas Valsts koncertaģentūras "Eesti Kontsert" ģenerāldirektors) ASV izdzirdēja zvanu kori – tā skanējums kļuva par Mees idée fixe. 1993. gadā Amerikas zvanu ansambļu ģildes pārstāvji ieradās Tallinā un atveda pirmās trīs zvanu oktāvas, ko uzdāvināja jaundibinātajam kolektīvam. Patlaban "Arsis" ir nodrošināts ar septiņām oktāvām tīrskanīgu zvanu – tas ir viens no pilnīgāk aprīkotajiem zvanu ansambļiem pasaulē. Visi zvani gatavoti ASV – Malmarkas zvanu rūpnīcā, ar kuru ansamblim ir cieša sadarbība. "Arsis" spēlē astoņi mūziķi – viņi apceļojuši daudzas zemes, ieskaitot Dienvidāfriku un ASV. Ansambļa repertuārā ir klasiskās mūzikas hitu apdares, kā arī daudz oriģinālmūzikas, tajā skaitā arī speciāli "Arsis" komponētus igauņu skaņražu opusus.

1997. gadā radīto Rīgas Doma kora skolas meiteņu kori (RDKSMK) sākotnēji būvēja un veidoja Gunta Birziņa. 2000. gadā vadības stafeti pārņēma Aira Birziņa. RDKSMK repertuārs ir plašs – mūzika no renesanses līdz mūsdienām. Koris ir muzicējis ar Latvijā pazīstamiem simfoniskajiem un pūtēju orķestriem, koklētāju ansambļiem un rokgrupām. Nozīmīgākais starptautiskais panākums – britu laikrakstu un žurnālu mūzikas kritiķu viscildinošākajiem komplimentiem apbērta uzvara starptautiskajā Eiroradio un BBC konkursā "Let the Peoples Sing" Londonā (2003).

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
cp loli freulein ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

AdolfoFlart

Top News Sites for article post dailymirrornewstoday.com dailystarnewstoday.com dailytelegraphnewstoday.com dutchnewstoday.com dwnewstoday.com europeannewstoday.com Don't hasitate to conatct us.

StephenWepay

News Sites for Article post frenchnewstoday.com germaynewstoday.com guardiannewstoday.com headlinesworldnews.com huffingtonposttoday.com irishnewstoday.com Dont hasitate to contact us

AnthonyCab


ienāktreģistrēties