"Arēnā" pasākums "Press to play" kopā ar Latvijas radio kori

Rinta Bružēvica , 19.10.2007., 16:10

Jaunās mūzikas festivāla "Arēna" ietvaros notiks darbīgā un savdabīgā komponista un audioproducenta Ģirta Biša un Latvijas radio kora pasākums ar nosaukumu "Press to Play".

Var teikt arī mūzikas teātris, akcija u. tml. Tā noteikti nav opera. Tas nav akadēmisks koncerts. Pasākums notiks 21. un 22. oktobrī pl. 20.00 Grīvas mēbelēs. Režisore Zane Kreicberga, scenogrāfs Dzintars Krūmiņš, diriģents Kaspars Putniņš.

Ģirts Bišs ar Latvijas radio kori pirmoreiz satikās projektā "Dāvanu komplekts", kas Baņutas Rubesas režijā tika izrādīts 2003. gada martā Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē. Sadarbību turpinot, radies jauns pasākums ar nosaukumu "Press to Play". "Kādu izteiktu žanru šeit saskatīt būtu grūti, un nez vai tas pat ir nepieciešams," saka komponists, "tāpēc arī tiek lietots diskrētais apzīmējums "elektriskā kamermūzika". Esmu pieradis strādāt tikai ar ierakstiem un lielā mērā mani interesē mūzikas tembrālā un ritmiskā puse, kā arī skaņu elektroniskā apstrāde pati par sevi, taču jāatzīst, ka arī doma par cilvēku kā dzīves ķīlnieku šajā mūzikā atstājusi savas pēdas."

"Press to play" ir septiņas daļas: 1. daļa "Keep Walking", 2. daļa "Colder", 3. daļa "Simple Things", 4. daļa "Traffic", 5. daļa "Unknown", 6. daļa "Go", 7. daļa "Reginald Clark".

Tekstu autori ir lietuviešu dzejnieks un rakstnieks Vincs Mīkolaitis-Putins (Vincas Mykolaitis-Putinas); Amerikā iecienītais bērnu grāmatu autors, arī dzejnieks, dziesminieks, animators un scenārists Šels Silversteins (Shel Silverstein); tīmeklī aktīva britu dāma Vinnija Kova (Winnie Caw) un pats komponists. Izmantoti BBC kanāla "World Service" materiāli.

Pasākuma režisore Zane Kreicberga domā, ka Ģirts Bišs ir perfekcionists, un viņa mūziku vislabāk klausīties "austiņās". "Tā pielīp un to gribas klausīties vēl un vēl, jo šķietami viendabīgajā plūdumā atklājas tik daudz nianšu. Lai cik valdzinošs ir mūzikas perfektais skanējums labā ierakstā, mani vienmēr fascinē vērot mūziķu kustības un sejas koncertā. Nezinu, kā definēt to, kas notiek divus vakarus "Grīvas mēbelēs". Varbūt visatbilstošākais apzīmējums būtu Rietumeiropā ieviestais "mūzikas teātris" (music theatre), kas tiek attiecināts uz mūsdienu kameroperas un jaunās mūzikas iestudējumiem. Mēs mēģinājām uzmanīgi papildināt mūziku ar vizuāli tveramām norisēm, nevis tulkojot un interpretējot, bet atstājot daudz brīvas vietas publikas iztēlei un jūtīgumam."

Ģirts Bišs (1967) absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Kompozīcijas fakultāti 1993. gadā (profesora Ģederta Ramana klase). Patlaban studē Viļņas Mākslas akadēmijas Foto un mediju mākslas fakultātes maģistrantūrā. Apguvis digitālās skaņu montāžas tehniku BB Radio Berlīnē. Piedalījies objektu un instalāciju meistardarbnīcā Flensburgā, kā arī starptautiskā filmu mūzikas autoru seminārā Maķedonijā. 1990. gadu sākumā strādājis par Latvijas radio Mūzikas raidījumu redakcijas redaktoru, pēc tam bijis režisors Latvijas TV raidījumiem "20 000 Hz" par skaņas un attēla kopsakarībām. 1990. gadu vidū bijis "106,2 Radio Rīgai" producents. Kopš 2002. gada audioproducents studijā "Art Box". Līdztekus nodarbojas ar radošo darbu kompozīcijā un vizuālajā mākslā. Pamatnodarbošanās saistīta ar filmu oriģinālmūzikas radīšanu, TV un radio kanālu ID un džingliem, mūziku teātriem, izstādēm un raidījumiem. Kopš samērā neilga laika profesionāli pievērsies fotogrāfijai. 2006. gadā Latvijas Mākslinieku savienības galerijā piedalījies izstādē "21" kopā ar mākslinieku Modri Brasliņu. Vairākkārt nominēts un godalgots starptautiskās reklāmu asociācijas konkursos "Golden Hammer". Saņēmis Lielo Kristapu 2005 par labāko kinomūzikas darbu (mūzika filmai "Bezmiegs"). Beidzamajos gados radījis mūziku filmām "Hoņka", "Bezmiegs", "Doktora D sala", "1/10 Zemesmātes biroja", "Čiža acīm". 2003. gadā aizsācis sadarbību ar Latvijas radio kori, veidojot ciklu "Dāvanu komplekts".

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Hallo, ek wou jou prys ken.

RobertSax

Zdravo, htio sam znati vašu cijenu.

Robertunsab

Анкеты девушек равным образом юношей онлайн, в течение телеграм канале @wanowes

Antoniagloro


ienāktreģistrēties