Ansambļa "Mala Punica" koncerts

Liene Paukšēna, 17.03.2008., 12:29

2008. gada 19. martā pulksten 19.00 Melngalvju nama Svētku zālē būs iespēja dzirdēt izcilo renesanses ansambli no Itālijas "Mala Punica".

Unikālajā koncertā, ko Latvijas klausītājiem būs iespēja dzirdēt 19. martā, vokāli instrumentālais Ansamblis "Mala Punica" izpildīs Latvijā līdz šim nedzirdētu mūziku – 14.-15. gadsimta itāļu liturģiskos dziedājumus. Izpildītā mūzika ir kā radīta Lieldienu laikam un noskaņojumam. Koncerts ir paredzēts kā teatrāls uzvedums. Ansamblis koncertos izmanto unikālas gotiskās ērģeles, kuru īpašo skanējumu būs iespēja dzirdēt arī Rīgā.

"Mala Punica" ir dibināts 1987. gadā. Kopš dibināšanas līdz šim brīdim ansambļa vadītājs ir Pedro Memelsdorfs (Pedro Memelsdorff). Visi ansambļa mūziķi ir senās mūzikas pētnieki. "Mala Punica" bieži sniedz novatorisku repertuāra interpretāciju, izmantojot jaunas instrumentālās un vokālās tehnikas, neparastu daudzveidību kontrapunkta improvizācijā, retorisko introspekciju un teatralitāti.

No 1993. gada līdz 2007. gadam ansamblis "Mala Punica" ir izdevis astoņus kompaktdiskus. Visi ieraksti ir guvuši neparasti lielu publikas atzinību un ir saņēmuši vairāk nekā trīsdesmit starptautiskās balvas. Pēdējā ierakstā "Faventina" (Faencas 117. kodeksa liturģijas), kas skanēs arī koncertā Rīgā ir iekļauti skaņdarbi, kas tika atklāti ansambļa dalībnieku pētījumu laikā. Ieraksts tika izdots 2007. gada 3. oktobrī, un tā paša gada novembrī tam piešķīra Diapason d'Or balvu.

Ansamblis "Mala Punica" regulāri piedalās lielākajos Eiropas un Amerikas festivālos.

Flautists, ansambļa vadītājs un viduslaiku mūzikas pētnieks Pedro Memelsdorfs (1959) ir dzimis Buenosairesā. Beidzis Bāzeles Schola Cantorum (1981) un Amsterdamas Sweelinck konservatoriju (1984).

Memelsdorfs ir baroka kamermūzikas, flautas, Ars Nova teorijas un prakses vieslektors daudzās starptautiskās Mūzikas Augstskolās Eiropā, Japānā, ASV, Argentīnā, kā arī ir blokflautas un kamermūzikas katedras vadītājs Mūzikas augstskolā Barselonā. 19. martā ir iespēja apmeklēt Memelsdorfa vadītās meistarklases arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā!

8. Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls notiek no 26. februāra līdz 4. aprīlim. Festivāls sava augstā profesionālā uzstādījuma dēļ pamatoti ieguvis starptautisku atzinību. Eiropas Savienība 2008. gadu ir pasludinājusi par Starpkultūru dialoga gadu. Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā 8. Starptautisko Baha kamermūzikas festivālu izvēlējās kā notikumu, kas viņuprāt vislabāk atspoguļo starpkultūru dialogu.

Festivāls un tā direktore Aina Kalnciema personīgi ir pateicīga visiem festivāla sponsoriem un atbalstītājiem par dāvāto uzticību festivāla idejām arī šajā gadā!

Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīze“ kasēs (telefons: 90002000) vai Internetā: www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena Ls 5,00 – 12,00.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
cp loli freulein ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

AdolfoFlart

Top News Sites for article post dailymirrornewstoday.com dailystarnewstoday.com dailytelegraphnewstoday.com dutchnewstoday.com dwnewstoday.com europeannewstoday.com Don't hasitate to conatct us.

StephenWepay

News Sites for Article post frenchnewstoday.com germaynewstoday.com guardiannewstoday.com headlinesworldnews.com huffingtonposttoday.com irishnewstoday.com Dont hasitate to contact us

AnthonyCab


ienāktreģistrēties