AIESEC projekta "Ethnical Diversity" noslēguma pasākums klubā "16.korpuss"

Māra Lubuze, 03.12.2007., 10:50

Ar atraktīvu pasākumu š.g. 6. decembrī plkst. 18:30 klubā „16. korpuss" noslēgsies pasaulē lielākās jauniešu organizācijas AIESEC rīkotais projekts Ethnical Diversity (Etniskā dažādība).

Projekts norisinājās Daugavpils un Rīgas vidusskolās no 15. oktobra līdz 2. decembrim. Noslēguma pasākumā plašākai auditorijai būs iespēja iepazīties ar to, kas šajos nepilnajos divos mēnešos tika paveikts. Vakara gaitā apmeklētājus priecēs vokālais ansamblis Eņģelis, kā arī enerģiskā pankroka grupa Tumors un DJ Mārtiņš. Uz pasākumu laipni aicināti visi interesenti.

Projekta ietvaros 5 pasniedzēji no Armēnijas, Japānas, Ķīnas, Maurīcijas un Turcijas stāstīja vidusskolēniem par savām valstīm, kultūru un tradīcijām tajās. Tāpat arī vidusskolēni tika iesaistīti interaktīvās spēlēs un diskusijās par etniska rakstura konfliktiem gan Latvijā, gan visā pasaulē. Projekta aktivitāšu mērķis bija veicināt dažādu nacionalitāšu un kultūru iepazīšanu, izpratni un pieņemšanu Latvijas jauniešu vidū, kā arī stimulēt jauniešu interesi par citām kultūrām.

Projekta norises gaitā tika saņemtas ļoti pozitīvas atsauksmes no skolēniem, kuri nereti ieteica organizēt līdzīga rakstura projektus nākotnē. Pasniedzēji bija gandarīti, redzot skolēnu interesi un aktivitāti lekciju laikā, paši gūstot jaunas atziņas. Jovins no Maurīcijas atzīmēja: „Sarunas ar skolēniem atklāja, cik dažādi var būt viedokļi par konkrētu problēmu. Diskusijās par latviešu un krievu attiecībām sastapāmies gan ar neapmierinātību par diskrimināciju, gan ar skolēniem, kuru labākie draugi ir jaunieši no citas etniskās grupas." Tonga no Ķīnas izteica prieku par iespēju paplašināt skolēnu redzesloku: „Man viņu vecumā nebija tādu iespēju iepazīt dažādas kultūras. Es redzu viņu acīs spīdam cerības un gaidas. Mēs bijām šeit nevis, lai mainītu pasauli, bet, lai parādītu viņiem savu pasauli." Aya no Japānas uzsvēra, ka daudzi no skolēniem jau paši apzinās etniskās problēmas Latvijā un arī spēj piedāvāt tām risinājumus: „Esmu pārliecināta, ka situācija Latvijā uzlabosies šo skolēnu dēļ".

Jauniešu organizācija AIESEC Latvijā darbojas jau 15 gadus. Pasaulē AIESEC ir pārstāvēts vairāk nekā 1100 universitātēs 100 valstīs. Tā ir internacionāla platforma jauniem cilvēkiem, lai atklātu un attīstītu savu potenciālu, tādā veidā dodot pozitīvu ietekmi sabiedrībai.

Projekta Ethnical Diversity organizētāji saka lielu paldies saviem atbalstītājiem: NB Hotel, Valsts aģentūra „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra", Rīgas domes Izglītības, jaunatnes un sporta departaments, Amigo, Converse, Southern Fried Chicken, autoskola Krasts, TT Stils un biedrība „Amatieru video".


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Спасибо, этот сайт чрезвычайно полезный. посмотрите также эту страничку и дайте ей оценку =0090=0=

Sownibh

Hello! This post was created with XRumer 23 StrongAI. Good luck :)

XRumer23Lor

Не отставать крутую работу!! Люблю это! посмотрите и мою страничку и дайте ей оценку =0090=0=

Sowndjq


ienāktreģistrēties