Liepājā notiks 9. Starptautiskais Ērģeļmūzikas festivāls

Gundars Venens , 04.10.2010., 08:41

16. oktobrī Liepājā sāksies Starptautiskais Ērģeļmūzikas festivāls, kas ērģelniekus allaž saistījis ar muzicēšanas iespēju pie Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles ērģelēm.

Tās vēl jo projām ir pasaulē lielākās neLiepājā notiks 9. Starptautiskais Ērģeļmūzikas festivālspārbūvētās mehāniskās ērģeles, kuru skanējums iepriecina ne tikai festivāla apmeklētājus, bet arī Liepājas viesus. Liepājā mīl ērģeļmūziku un ikgadējie rudens mūzikas svētki ir kā spilgts un krāsains akcents festivālu pilsētai. Savā ziņā – kvintesence kultūras gada norisēm Liepājā.

Lielisko instrumentu apbrīnojuši vairākas liela mēroga izcilības: libāņu izcelsmes ērģeļvirtuozs un komponists Naži Hakims, Austrijas komponists, diriģents un ērģelnieks Martins Hāzelbeks, kā arī Latvijas ērģeļspēles vēstniece pasaulē – Iveta Apkalna. Iepriekšējo gadu festivālos piedalījušies daudzi spilgti mākslinieki, kopskaitā ap 40.

Šī gada festivāls klausītājiem piedāvās trīs koncertus. Atklāšana notiks 16. oktobrī ar veltījumu Marģera Zariņa daiļradei. Koncerts "Saulrieta violetās ērģeles" veltīts latviešu dižgara simtgadei. Ērģelnieks Tālivaldis Deksnis atlasījis suģestējošu programmu, kurā klausītāji dzirdēs Variācijas par BACH ērģelēm, trīs daļas no svītas Kurzemes baroks ērģelēm, Concerto innocente T. Dekšņa pārlikumā ērģelnieku duetam kopā ar Edīti Alpi. Savukārt krāšņā mecosprāna īpašniece Ilona Bagele koncertam pievienos īpašu noskaņu, ērģeļu pavadījumā izdziedot Kā gulbji balti padebeši un Billitis dziesmas.

Nedēļu vēlāk, 23. oktobrī Liepājā ar muzikālu sveicienu viesosies trio "Insolito" no Vācijas. Darmštate ir Liepājas māsu pilsēta. Tās ērģelnieks un komponists Volfgangs Klēbers, fagotists Gābors Mēšārošs un soprāns Barbara Mēšāroša koncertā "Neparastais trio – Insolito" izdzīvos plašā laikmetu lokā ierakstītos neizdzēšamus mūzikas paraugus – no baroka līdz mūsdienām.

Liepājas pilsētas ērģelnieks Lotars Džeriņš visos festivālos piedāvājis tikai sev raksturīgus mākslinieciskos akcentus un arī šoreiz iepriecinās savus fanus ar izmeklētu mūziku koncertā "Romantisma valdzinošais spēks". Skanēs vācu un franču romantika, kuru iedzīvinās ne tikai katedrāles romantiskās ērģeles un arfa, bet arī klausītāju iemīļotais romantiskais tenors Ingus Pētersons un koris "Laiks" diriģentes Ilzes Balodes vadībā.

Par katru no koncertiem varētu tapt stāsts un tāds tas noteikti radīsies, jo Orests Silabriedis un Aija Engelmane ir tam gatavi. Tā būs 9. festivāla novitāte.

Biļetes uz festivālu jau iespējams iegādāties www.bilesuparadize.lv iepriekšpārdošanā par Ls 1, savukārt koncerta norises dienā biļetes cena būs Ls 1,50.

Visai informācijai par 9. Starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla norisi Liepājā iespējams sekot līdzi mājas lapā.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Sawubona, bengifuna ukwazi intengo yakho.

RobertSax

6Porno

Alena

interesting news

betenMob


ienāktreģistrēties