NORD/LB Pasaules mūzikas svētki - 17.jūlijā Doma laukumā

www.nordlb.lv, 11.07.2005., 15:13

Izcili pasaules mūzikas pārstāvji no Ziemeļeiropas, kaimiņvalstu Lietuvas un Igaunijas savdabīgākās mūzikas grupas, kā arī daudzu Latvijā dzīvojošo tautību tradicionālās mūzikas ansambļi – tas viss būs skatāms un klausāms NORD/LB Pasaules mūzikas svētku ietvaros 17.jūlijā Rīgā, Doma laukumā.

NORD/LB Pasaules mūzikas svētki tiek dāvāti rīdziniekiem un Rīgas viesiem jaunās burāšanas regates NORD/LB Baltic Sprint Cup ietvaros, kuras dalībnieki tieši 17.jūlijā viesosies Rīgā. Pasākums Doma laukumā risināsies no plkst.15.00 līdz 23.00 - šajā laikā ikviens varēs bez maksas izbaudīt bagātīgo svētku programmu.

NORD/LB Pasaules mūzikas svētkiem ir divi pamatuzdevumi, un pirmais no tiem ir – iepazīstināt Rīgas viesus un arī pašus rīdziniekus ar mūsu valstī dzīvojošo tautību kultūras dažādību un bagātību, apliecinot Rīgas kā spilgtas un daudzveidīgas Eiropas kultūras pilsētas statusu. Otrs mērķis – dāvāt iespēju visiem rīdziniekiem un galvaspilsētas viesiem iepazīt citu valstu kultūras un mūzikas mantojumu.

Bankas NORD/LB Latvija prezidents Andris Ozoliņš stāsta: “Šovasar, burājot pa vēsturiskajiem ceļiem ap Baltijas jūru, notiks jauns un nozīmīgs pasākums - regate NORD/LB Baltic Sprint Cup. Šīs regates ietvaros NORD/LB Latvija dāvina visiem rīdziniekiem un pilsētas viesiem līdz šim Rīgā nebijušus svētkus - Pasaules mūzikas festivālu. NORD/LB Pasaules mūzikas svētki būs īpašs notikums tieši tādēļ, ka apvienos latviešu mūzikas savdabīgi interesantākās grupas ar citu Latvijā dzīvojošu tautību mūziķiem, kā arī šī vienlaikus tradicionālā un mūsdienīgā mūzikas žanra pārstāvjus no citām valstīm ap Baltijas jūru. Esam gandarīti par to, ka spējam piedāvāt ne tikai izdevīgus finanšu pakalpojumus un produktus, bet arī iespēju izbaudīt lielisku pasaules mūziku pašā Rīgas centrā – Doma laukumā!”

Pašlaik pasaulē vērojamie globalizācijas procesi ir loģisks priekšnoteikums milzīgai interesei par pasaules mūziku – world music festivāli ir kļuvuši par neatņemamu mūzikas dzīves sastāvdaļu. Dažādu tautu tradicionālā mūzika kļuvusi tik populāra, ka bez tās neiztiek gandrīz nevienā pasaules mēroga pasākumā (koncerti Vatikānā, Olimpiskās spēles).

„Pēdējo gadu aktuālākās tendences mūsdienu kultūrā apliecina, ka arvien svarīgāka nozīme ir etniskās identitātes zīmju saglabāšanai mūsdienu multikulturālajā vidē,” atzīst pasākuma organizētāju pārstāvis Regnārs Vaivars. „Pasaules mūzikas žanrs ietver sevī visu iespējamo mūzikas žanru radošu sintēzi ar etno mūzikas senākajiem slāņiem, atklājot kopīgo, fundamentālo bāzi, kas vieno laiku un cilvēci.”

NORD/LB Pasaules mūzikas svētki, kas simboliski sasaista Ziemeļeiropas un Baltijas pārstāvēto valstu kultūru un tradīcijas, tiek veidoti kā dažādu kultūru tikšanās svētki, kuros tiek parādītas pasākuma dalībvalstu kultūras iezīmes, to daudzveidība un mākslinieciskās kvalitātes. Rīdziniekiem un pilsētas viesiem tiek piedāvāta iespēja ļoti koncentrētā, muzikāli augstvērtīgā un saistošā veidā rast priekšstatu par Eiropā un Latvijā dzīvojošo tautu mūzikas daudzveidību un tendencēm.

Tāpēc NORD/LB Pasaules mūzikas svētki paredzēti ne tikai kā izklaidējošs, bet arī izglītojošs pasākums, stimulējot sabiedrības interesi par savas un citu tautu kultūras mantojumu, piedāvājot rīdziniekiem un pilsētas viesiem klātienē iepazīties ar mākslinieciski spilgtiem mūziķiem un grupām no dažādām pasaules valstīm.

 NORD/LB Pasaules mūzikas svētku programma:

Laiks

Norise

15:00-15:05

NORD/LB Pasaules mūzikas svētku atklāšana

15:05-15:15

„Auļi” /Latvija/

15:20-15:40

„Skandinieki” /Latvija/

15:45-15:55

Tatāru – baškīru kultūras biedrības ansamblis /Latvija/

16:00-16:15

Moldāvu kultūras biedrības „Dačija” ansamblis /Latvija/

16:20-16:30

Rīgas vācu kultūras biedrības ansamblis „Morgenrot” /Latvija/

16:35-16:55

„Lidojošais paklājs”/Latvija/

16:55-17:05

Čigānu mūzikas ansamblis /Latvija/

17:10-17:15

Jakutu kultūras biedrības „Čoron” duets /Latvija/

17:20-17:40

„Rīsa zvejnieki” /Latvija/

17:45-17:55

Krievu folkloras ansamblis Berendeika /Latvija/

18:00-18:10

Lietuviešu deju ansamblis „Bijunas” /Latvija/

18:15-18:25

Ebreju klezmeru mūzikas ansamblis „Foršpil” /Latvija/

18:35-18:55

„Patina”/Latvija/

19:05-19:45

„Joanna Slowinska and band”/Polija/

19:55-20:35

„Kitava” /Lietuva/

20:40-20:50

Regates NORD/LB Baltic Sprint Cup posma uzvarētāju apbalvošana

21:00-22:50

„Wimme” /Somija/

22:00-23:00

„Tulli Lum” /Latvija, Igaunija/


0 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

vYmTuSZcfF

Theme site super 000*** hc.lv

eEkDiWrBhz

Theme site super 000*** lv.hc.lv

phGPkKvEvJ


ienāktreģistrēties