Pēdējo reizi notiks Madonas mūzikas festivāls un Latvijas rokgrupu konkurss “Sinepes un Medus”

Imants Pulkstenis (imantspulkstenis@madona.lv), 09.07.2005., 22:28

15. un 16. jūlijā Madonas estrādē pēdējo reizi notiks 15. - jubilejas Madonas mūzikas festivāls un latvijas rokgrupu konkurss "Sinepes un Medus".

Sinepes un medus 2005

Festivāls ir konsekventi ievērojis un atbalstījis "dzīvās mūzikas" skanējuma un brīvdabas estrādes koncertu specifikā skanējuma un uzstāšanās priekšrocības. Latvijā rokmūzikas žanrā tas ir vienīgais pasākums ar nepārtrauktu 15 gadu stāžu. Tas spējis saglabāt konkursa tradīcijas, uzņēmis 19 ārzemju grupas, bet kopskaitā Madonā ir spēlējušas 413 grupas! Festivāls "Sinepes un Medus" daudziem ir kļuvis par vasaras dzīves sastāvdaļu ar adrenalīna aptieku.
 
Festivāla organizatori uzskata šo modeli par labu esam! "Sinepes un Medus" notiek divas dienas vasaras un Latvijas vidū, tam iznāk avīze, ir sava himna, ilggadēji un profesionāli sadrbības partneri ("SSS") skaņu nodrošinājuma ziņā, organizatoriska pieredze, kas vainagojas ar ievērojamiem rokmūzikas kvalitatīviem un kvantitatīviem rezultātiem Latvijā. Tomēr...
 
Festivāls ir nonācis pie secinājuma neturpināt tālāku darbību un aiziet no Latvijas rokmūzikas skatuves ar godu. Kā galvenie iemesli festivāla beidzēšnai ir nesakārtota likumdošana sponsoru piesaistes jautājumos, valdības un Kultūras ministrijas neieinteresētība rokmūzikas žanra attīstībā, iedzīvotāju zemais sociālais stāvoklis, konkurence ar valdības rīkotajiem bezmaksas pasākumiem, kas kopumā veido idejām un festivāla modelim neadekvātu budžetu.
 
Jubilejas festivāls neliks vilties "Sinepes un Medus" ikgadējiem apmeklētājiem. Uz festivāla "cerību skatuves" 15. jūlijā spēlēs apmēram 30 grupas un vakara koncerta apmeklētājus sagaida neaizmirstamas grupu CROWD, DESEASE, PUPOCIKLU VASARA, SUGARFREE (Igaunija), INOKENTIJS MĀRPLS, LINGA, DOUBLE FACED EELS, TRENDKILL METHOD un H2O uzstāšanās.
 
16. jūlijā konkursā piedalīsies 16 Latvijas jaunās rokgrupas, kuru sniegumu vērtēs starptautiska, profesionālu mūziķu žūrija 10 cilvēku sastāvā. Festivāla laureātus gaida specbalvas, kuras gatavotas Bauskas metāla dizaina firmā U&A, sponsoru dāvinājumi un Mūzikas preču veikala “Tava skaņa” čeki 400 latu vērtībā.
 
Pēc konkursa festivāla "Sinepes un Medus" apmeklētāji varēs baudīt grupas THC (Paula Kurmja projekts), KRISTAPS GRASIS UN LOCKAL HEROES (Vācija-Latvija), STEIGER 14 (Lielbritānija), BIRUTA OZOLIŅA, KEKSI, TEMA (Lietuva), FINX un vēl kādu organizatoru sagatavotu pārsteigumu jubilejas reizē. Flautiste Liene Sējāne un  un ģitārists Kristaps Grasis (mandolīna, balss) atkal sevi piesaka muzikāli Latvijā kopā ar grupu "Lokal Heroes" – Christoph Spix (vokāls, akordeons), Wendel Biskup (bass) un Mike Haarman (sitamie instrumenti, bungas). "Lokal Heroes" ir profesionālu mūziķu grupa no dažādām valstīm, kas Vacijā tiek minēta blakus tādām pazīstamām Eiropas folk - grupam kā somu VÄRTINÄ, zviedru HEDNINGARNA, vai Anglijas FAIRPORT CONVENTION, ar kurām kop ir koncertējuši. Grupai ir ierakstīti trīs diski, top arī DVD – filma. Šovasar tepat Latvijā, Jūrmalā audio - video studijā "Seja" ar latviešu viesmuzikantu līdzdalību tiks ierakstīts ceturtais albums. Programā būs dzirdama baltu, skandināvu un ķeltu, kā arī āfrikāņu un indiešu tautas mūzikas tēmas folk - funk un džeza aranžējumos, gan instrumentāli, gan vokāli - instrumentāli izpildītas. Mūzika ir enerģijas pilna un pārsteidzoši ātri “paķer” klausītāju tā, ka gribot negribot publikai jāsāk kustēties. Profesionāli izglītoto mūziķu sastāvs padara mūziku ļoti virtuozu, bet tomēr ne pārgalvīgu. Aizraujoši ir ritmi un netradicionālie aranžējumi un harmonijas. Vai tā nu būtu Latviešu tautas dziesma, kas satiek regeju, vai kāda Jimi Hendrix kompozīcija savienojumā ar īru kāzu dziesmu, vai Penguin cafee orchestra  melodija  uz Hip-Hop ritma pamatiem, - šajā mūzikā robežu nav!

Sadarbojoties ar radošo apvienību "Melnais Piens" jau otro gadu apmeklētāji baudīs progresīvas un kvalitatīvas mūzikas programmu "Sintētiskā Sircapziņa". Darbosies chillout zāle - noskaņu mūzika ar REDWOOD (Lielbritānija) un gitārista Paula Kurmja piedalīšanos, redzēsiet savā jomā LV pazīstamo VJu Wikiss. Savukārt "Bumbotavā" – uz lielā ekrāna projekcijas, 3d datorgrafikas un "bomberi" no megapoles un citām LV bāzēm. Dzirdēt un redzēt visu SISI 2005 programmu varēs 16.jūlijā no 20.00 - 04.00 Madonas kinoteātrī "Vidzeme".
 
Organizatori piedāvā apsargātu telšu pilsētiņu festivāla teritorijā.
Biļešu cena vienreizējai ieejai Ls 3,- ; aproce abām dienām Ls 6,- ; aproce vienai dienai Ls 5,- Tikai "Sintētiskās sircapziņas" apmeklējums maksās Ls 2,-, ar aprocēm ieeja brīva. No Madonas estrādes uz kino "Vidzeme" kursēs speciāls autobuss!


Organizatori:
Imants Pulkstenis
Telefons: 9411619; 6449077
http://www.ltn.lv/~sm
imantspulkstenis@madona.lv

0 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
cp loli freulein ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

AdolfoFlart

Top News Sites for article post dailymirrornewstoday.com dailystarnewstoday.com dailytelegraphnewstoday.com dutchnewstoday.com dwnewstoday.com europeannewstoday.com Don't hasitate to conatct us.

StephenWepay

News Sites for Article post frenchnewstoday.com germaynewstoday.com guardiannewstoday.com headlinesworldnews.com huffingtonposttoday.com irishnewstoday.com Dont hasitate to contact us

AnthonyCab


ienāktreģistrēties