Žurnāls “Dizaina Studija” Nr. 6

www.neputns.lv, 15.11.2007., 06:40

Līdz 30. novembrim piedalies “Dizaina Studijas” un map Latvia izsludinātajā kartīšu konkursā “Gadumijas nestandarts”! 3 apbalvojuma kategorijas ar balvu Ls 100 katrā no tām un 3 veicināšanas balvas! Pafunktierē un piedalies!

Vērienīgā starptautiskā pasākuma “Dizains. Nākotne. 2007” vērienīgs apskats!

Latvijas jaunumi ar lepnuma devu: mūsmāju tekstilmāksliniece Baiba Rītere uzvar Japānā, dizainere Elīna Bušmane – Igaunijā un dizaineru apvienība Direct Design gūst otro vietu izstādē Salonesatellite Moscow.

Nav sliktu klientu, ir tikai slikti dizaineri. Ietekmīgais grafiskais dizainers Bobs Gils viesojas Rīgā.

Gunara Birkerta bibliotēkas “Rīgas galerijā” un pārvērtību meistars – “Serpentīna galerijas” paviljons Londonā.

Dizaina un acu ņirboņa starptautiskajās mesēs 100% Design Londonā un Maison&Objet Parīzē.

Viedoklis
Vai dizaina nacionālajai piederībai ir nozīme?
Par to savas domas izsaka profesore Janīna Kursīte un kultūras informācijas centra K@2 dibinātājs un vadītājs Karls Bjoršmarks. (+Tulkojums Angliski)

Referāts
Dizains un konkurence. Kultūras ministres Helēnas Demakovas runa konferencē “No Lielvārdes jostas līdz mūsdienu dizainam”, kas bija klausāma Dailes teātrī 4. oktobrī. (+Tulkojums Angliski)

Intervija
Dizaina izglītība – kurp ejam? Ar Latvijas Mākslas akadēmijas jaunievēlēto rektoru Alekseju Naumovu par dizaina izglītību un tās nākotnes perspektīvām sarunājas Sandra Krastiņa un Iliana Veinberga. (+Tulkojums Angliski)

Telpa
Dizains un nacionālā identitāte. Kādās proporcijās? Lūko pats! Mūsu dotie piemēri: Grieķija, Slovākija, Anglija, Čehija u.c.

Jana Kukaine ciemojas Rīgas Tehniskās universitātes struktūrvienībā – Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūtā, kura izglītības programmā tiek akcentēta dizaina tehniskā puse.

Forma
Barbara Ābele par mēbeļu salona “Zunda” produkcijas ražotājiem “Malteks”, “Rondeks” un Pinus Design. Ražotos krēslus pasākuma “Dizains. Nākotne. 2007” ietvaros bija iespējams aplūkot ekspozīcijā Made in Latvia. Designed Otherwhere.

Deivids Trabridžs 10 gadus bijis mežsargs. Šodien viņš ir pasaulslavens mēbeļu dizainers ar individuālu rokrakstu, kurā jaušama liela cieņa pret dabu. Par Trabridžu un viņa darbiem – Inese Pētersone.

Laiks
Re-dizains. Lietu otrā dzīve. Vairums dizaineru šodien laukā nemet itin neko. Uz pudeles var balstīt galdu un ar makulatūru var “apvilkt” krēslu.

Krievi mīl greznību! Kristīne Budže un Sibīrija: Krievijas logu dizains.

Pielikums “Dizaina Skola”
1. Rīgas starptautiskās jauno dizaineru biennāles apskats un aizkulises.

Konkurss !!!
Publicēti iesūtītie un atlasītie darbi konkursam “Dizaina izaicinājums 2007”. Pēdējie darbi šogad!! Vēl neredzēta atsaucība un iesūtīto darbu raža.


Žurnāla apjoms – 80 lpp. plus 2 pielikumi – “Dizaina skola”, kas aktualizē dizaina izglītības īpašo nozīmi un iezīmē dizaina attīstības perspektīvas Latvijā, un nozīmīgāko rakstu tulkojums angļu valodā.

Galvenā redaktore Sandra Krastiņa, galvenās redaktores asistente Anna Iltnere, redaktore Ilze Martinsone, “Dizaina skolas” redaktore Inese Pētersone, māksliniece Ingrīda Zābere.

Žurnāla izdošanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

“Dizaina Studiju” var iegādāties preses kioskos, Jāņa Rozes un Valtera un Rapas grāmatnīcās, galerijā “Istaba”, kā arī izdevniecībā “Neputns” un interneta veikalā www.neputns.lv .

Eu!! Ielūkojies arī Dizaina Studijas mājaslapā!
www.dizainastudija.eu


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
cp loli freulein ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

AdolfoFlart

Top News Sites for article post dailymirrornewstoday.com dailystarnewstoday.com dailytelegraphnewstoday.com dutchnewstoday.com dwnewstoday.com europeannewstoday.com Don't hasitate to conatct us.

StephenWepay

News Sites for Article post frenchnewstoday.com germaynewstoday.com guardiannewstoday.com headlinesworldnews.com huffingtonposttoday.com irishnewstoday.com Dont hasitate to contact us

AnthonyCab


ienāktreģistrēties