Zināmi mūsdienu kultūras foruma "Baltā nakts" pamatprogrammas projekti

Linda Vītola-Barānova, 03.08.2009., 13:52

Mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts 2009", kas notiks naktī no 12. uz 13. septembri, piedāvās apmeklētājiem iepazīt un izbaudīt vairāk kā 20 mākslas, teātra, mūzikas, kustības, izdzīvošanas projektus, festivāla pamatprogrammas ietvaros.

Baltā nakts 2009Forumu "Baltā nakts" organizē Rīgas domes Kultūras departaments sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru, bet foruma pasākumus veido aktīvākās Latvijas kultūras organizācijas, iesaistot virkni Latvijas un starptautiskos māksliniekus. Foruma "Baltā nakts" saturu veidos organizatoru izveidota pasākumu pamatprogramma, kā arī paralēlā programma, kura piedāvās augstvērtīgus mākslas un kultūras projektus, kurus iedvesmojusi "Baltā nakts" ideja.

"Visi foruma "Baltā nakts" pasākumi šogad koncentrēsies Rīgas centrā, piedāvājot iespēju atklāt jaunas pilsētas zonas vai paskatīties uz ierastiem ikdienas maršrutiem no cita skatu punkta. Norises centrālā ass būs K.Barona iela un 6.tramvaja līnija. Projekti norisināsies visas nakts garumā VEF korpusos un Spīķeros, Bastejkalnā un Vērmaņdarzā, Rīgas cirka ēkā, Barona un Tērbatas ielas tukšajos veikalos un kafejnīcās, Vecrīgā un uz AB Dambja, Anglikāņu baznīcā un koncertzālē "Ave Sol". Pasākumi būs bez maksas visiem apmeklētājiem," forumu raksturo Diāna Čivle, Rīgas domes Kultūras departamenta direktore.

Šogad apmeklētājiem būs iespēja baudīt brīvdabas kino programmas, mūsdienu deju, piepūšamo instalāciju, mākslinieku interpretāciju par tēmu "izdzīvošana" vairāk kā 20 tukšās veikalu un kafejnīcu telpās, jamm session tramvajā, dzeju, fotomākslu, tradicionālo prasmju darbnīcas, koncertus, izstādes u.c. plaša mēroga un arī intīmas gaisotnes projektus. Vairāk par projektu norises vietām, laikiem un būtību varat uzzināt klāt pievienotajā projektu aprakstā.

"Forums "Baltā nakts" piedāvā iespēju aizbēgt no ikdienas, palīdz izdomāt savu izdzīvošanas komplektu, iepazīstina ar jaunu pieredzes telpu. Pasākumi ir paredzēti ikvienam cilvēkam ar vai bez kultūras un mākslas pieredzi un zināšanām, jo šī ir nakts, kas piedāvā emocijas un jaunu pieredzi, liek aizmirst par ikdienas grūtībām," stāsta Solvita Krese, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore.

"Baltās nakts 2009" vadmotīvs ir Latvijas multimediju patriarha Hārdija Lediņa paustais "tagad acis atveriet, kur jūs esat, kā jums šķiet?", kas plašu sabiedrības daļu vilina doties Baltās nakts notikumos, lai meklētu atbildi uz šo jautājumu. Baltā nakts vedina cilvēkus 365 gada dienām pievienot vienu nakti, kurā nedrīkst gulēt, bet jāatver acis un jāgūst jauna pieredze.

Baltās nakts tradīcija 2002. gadā aizsākās Parīzē. Tai pievienojās Brisele, Madride, Rīga, Roma - ieveidojot kopīgu sadarbības tīklu ar nosaukumu "Eiropas Baltās naktis". Nu jau "Balto nakšu" stafeti pārņēmušas arī citas Eiropas galvaspilsētas Bukareste, Valleta (Malta), Amsterdama, bet ārpus Eiropas robežām sadarbības tīklam pievienojās Toronto. Baltās nakts ideja tiek iedzīvināta arī daudzās citās Eiropas un pasaules pilsētās. Rīgā šo tradīciju turpina jau ceturto gadu.


4 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
dzēsts lietotājs, 04.08.2009. 06:25:30
Komentāra reitings: 3.28

spēcīgi visnotaļ :)
būtu jauki uzzināt, kā var uz to džemiņu pieteikties tai tramvajā :D

skabarga, 06.08.2009. 21:20:18
Komentāra reitings: 1.727

Šogad izklausās pavisam jauki.
Lieliski, negulēs.

modemoselle, 11.08.2009. 06:27:42
Komentāra reitings: 1.378

Būs jāapmeklē kā jau katru gadu. :]

Pikniksenā, 12.08.2009. 07:12:59 (ip:81.198.208.164)
Komentāra reitings: 0

pareizi ir "Hardijs", bez garumzīmes:)patiešām gan!
baltā nakts ir skaista tradīcija, tiekamies 12.,13.septembrī mīļajā Rīgā:)

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties