Ziemupes jūrmalā izskalota zobenzivs

Līga Mūrniece, 08.07.2008., 08:39

Latvijas Dabas muzejs Vērgales pagasta padomei dāvina Ziemupes jūrmalā izskalotās zobenzivs mulāžu.

Latvijas Dabas muzeja (LDM) speciāliste Digna Pilāte pirms gada novērtējot izskaloto zobenzivi, secināja, ka tā ir labā stāvoklī un tika pieņemts lēmums veidot zobenzivs mulāžu, lai varētu papildināt muzeja jūras ekspozīciju ar jaunu eksponātu. Zobenzivs mulāžas veidošanai atbalstu sniedza Latvijas Zivju fonds. Pusgada garumā notika spraigs darbs pie mulāžas veidošanas, kā rezultātā tapa divas zobenzivs mulāžas no stikla šķiedras, viena no tām sākot ar šī gada rudeni (precīzs zobenzivs izrādīšanas laiks tiks ziņots) būs apskatāma Dabas muzeja ekspozīcijā „Jūra”, savukārt otro izveidoto mulāžu Dabas muzejs dāvinās Ziemupei, lai vietējiem interesentiem būtu iespējams to turpmāk aplūkot Ziemupē. Muzeja ekspozīcijā „Jūra” jau ir aplūkojama zobenzivs skulptūra, bet tā sniedz nepilnīgu priekšstatu par zobenzivs ārējo izskatu.

Latvijas Dabas muzeja (LDM) speciāliste Digna Pilāte norāda: „Izveidotās zobenzivs mulāžas ir vienreizējs un autentisks uzskates līdzeklis, kas iegūts no Latvijas piekrastē atrastas zobenzivs, stāstot interesentiem gan par Baltijas jūras faunu, gan par zivīm vispār”.

Zobenzivs atrašanā, uzglabāšanā, transportēšanā un veidošanā bija iesaistīti daudzi interesenti, tai skaitā Vērgales Pagasta padomes deputāts Andris Zaļkalns, SIA „Kalniņmuižas” pārstāvji, Rīgas Zooloģiskais dārzs, dizaina studijas „Trīs muskatrieksti” mākslinieki - Kirils Panteļejevs un Ieva Lapiņa u.c.

Zobenzivs tika izskalota Liepājas rajona Ziemupes jūrmalā 2007. gada 12. augustā. Zobenzivs ir unikāls atradums, jo šīs sugas zivis ir tipiskas okeānu zivis un Baltijas jūrā sastopamas reti. Izskalotā zobenzivs bija 2, 08 m gara un svēra 37 kilogramus, tās augšžokļa pagarinājums, jeb „zobens” bija aptuveni 70 centimetrus garš.


2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
kritisks, 10.07.2008. 17:48:00
Komentāra reitings: -15.61

eu, labais iriktīga sensācija- zobenzivs mulaāzja!nekad nebutu iedomājies!

sarkans, 11.07.2008. 08:40:13
Komentāra reitings: 7.691

Ļaudīm no Dabas muzeja šī ziņa likās nozīmīga, tā kā beidz vienreiz raudāt.

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties