Ziemeļvalstu dramaturģijai veltīts seminārs "Nordrama"

Elīna Cire , 14.12.2006., 10:20

Noslēdzot H. Ibsena gadu, 15. decembrī Latvijas Kultūras akadēmijas Nordistikas centrā notiks Ziemeļvalstu dramaturģijai veltīts seminārs "Nordrama", kurā piedalīsies 6 lektori no Latvijas un Ziemeļvalstīm. Lai ar ziemeļu jauno dramaturģiju iepazīstinātu arī plašāku publiku, LKA Nordistikas centrs sadarbībā ar United Intimacy un Jauno Rīgas teātri 16. decembrī pl. 13:00 piedāvā apmeklēt trīs jaunu ziemeļu lugu lasījumus Jaunā Rīgas teātra kamerzālē.

Lasījumus veidojuši jaunie režisori Inese Mičule, Valters Sīlis un Mārtiņš Eihe.

"Debesīs", Ērlings Kitelsens (PÅ HIMMELEN, Erling Kittelsen,Norvēģija)
Lugā DEBESĪS (2000) trīs sievietes – Hilde, Nanna un Natālije vēlas atgūt savus mirušos vai mirstošos vīrus un kopā dodas ceļojumā no debesīm uz zemi, lai piedalītos eksperimentā un katra savā īpašā veidā sasniegtu iecerēto. Luga iestudēta Norvēģijā, Ēģiptē, Libānā, bet Jordānijā tika aizliegta par islama apvainošanu.


Ērlings Kitelsens (1946) ir norvēģu dzejnieks, dramaturgs, rakstnieks un tulkotājs, studējis filoloģiju, filozofiju un reliģijas fenomenoloģiju. Raksta ne tikai dzeju un prozu, bet ir arī daudzu stapžanru darbu autors. Saņēmis gandrīz visas iespējamās Norvēģijas literatūras balvas. Latvijā pazīstams kā dainu atdzejotājs norvēģu valodā.


Lasījums,: rež. Valters Sīlis, lasa Māra Siliņa, Juta Vanaga, Kristīne Alberte, Valters Sīlis


"Fundamentālists", Juha Jokela (FUNDAMENTALISTI, Juha Jokela,Somija) 
"Fundamentālists" (2006) ir psiholoģiska drāma par diviem cilvēkiem, kas apsēsti ar patiesības meklējumiem. Autors atklāj dažādos iemeslus, kādēļ cilvēki pievēršas reliģijai, un mēģina noskaidrot, kā tiekšanās pēc patvēruma un palīdzības var pāraugt reliģiskā fanātismā.


Juha Jokela (1970) ir šī brīža populārākais mūsdienu dramaturgs Somijā. Luga FUNDAMENTĀLISTS 2006. gada maijā tika prezentēta Somijas jauno lugu lasījumos Kopenhāgenā un tās iestudējums piedalījās starptautiskā somu jaunā teātra skatē, ko novembra vidū Helsinkos rīkoja Starptautiskais teātra festivāls Baltic Circle.


Lasījums: rež. Mārtiņš Eihe, lasa Juta Vanaga, Mārtiņš Eihe


"Franks", Marīa Trīti-Vennerēda (FRANK, Maria Tryti-Venerød, Norvēģija)
"Franks" (2003) ir poētiska traģikomēdija, kas analizē sabiedrisko apziņu, indivīda atkarību no tās un atklāj, ko mūsdienu cilvēkam nozīmē jēdziens „brīvība”.
Marīa Trīti-Vennerēda (1978) ir jauna norvēģu dramaturģe, kas gluži tāpat kā Juns Fose lugas raksta jaunnorvēģu valodā. 2005. gadā viņas luga FRANKS 56 darbu konkurencē uzvarēja Norvēģu Teātra un Stokholmas Valsts teātra rīkotajā Ziemeļvalstu jaunās dramaturģijas konkursā. Par savu darbu dramaturģijā autore saņēmusi augstāko Norvēģijas apbalvojumu literatūrā – Ibsena balvu (Ibsenprisen). Luga iestudēta Norvēģijā.


Lasījums: rež. Inese Mičule, lasa Inese Mičule, Armands Berģis

Ieeja bez maksas!

Starpbrīžos - dzīvās klavieres un iespēja patērzēt ar dramaturgu.

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Jaunais Rīgas teātris, Ziemeļu Ministru Padome


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties