Ziemas Universitāte 2007 „WU.SoundsLikeFairytale.LV”

Kitija Puškeire, 18.12.2007., 06:58

No 27. decembra līdz 3. janvārim AEGEE-Rīga realizēs starptautisku projektu „Ziemas Universitāte 2007” ar nosaukumu „WU.SoundsLikeFairytale.LV”, kurā piedalīsies latviešu studenti un apmēram 20 jaunieši no dažādām Eiropas valstīm.

Pasākuma tēma ir pasakas un leģendas dažādu Eiropas valstu kultūrā. Tēma izvēlēta ar mērķi veicināt jauniešos izpratni par Eiropas tautu vērtību sistēmu, analizējot pasakas kā būtisku vērtību nesēju. Diskusijās, semināros, prezentācijās, kustību teātrī un citās aktivitātēs projekta dalībnieki apmainīsies ar savu vērtību izpratni, kā arī izvērtēs kopīgo un atšķirīgo dažādu valstu pasakās.

„Ziemas universitātes” ir tradicionāls Eiropas Studentu foruma projekts, kas vienlaikus norisinās visās 240 organizācijas dalībpilsētās vienlaikus.

„Ziemas Universitāte” ilgs veselu nedēļu. Pirmās universitātes dienas jaunieši pavadīs Rīgā. Šajā laikā organizācijas AEGEE biedriem un studentiem no visas Eiropas būs iespēja ar dažādu spēļu un atrakciju palīdzību iepazīt vecpilsētu un kopumā apskatīt ievērojamākās vietas Rīgā, kā arī atraktīvi pavadīt laiku Siguldā. Latviešu jaunieši iepazīstinās ārzemju viesus ar Latviju, sniegs ieskatu valsts vēsturē, ģeogrāfijā, kultūrā un tradīcijās, kā arī mācīs dažādas frāzes latviešu valodā un latviešu tautas dejas un rotaļas.

Jaunā gada sagaidīšanas svinības norisināsies klasicisma stilā veidotajā Lamiņu muižā, Tukuma rajonā, lai jauniešiem no visas Eiropas būtu iespēja izbaudīt skaisto lauku ainavu un dzīvi veclaicīgā muižā. Pirms tam jauniešiem būs jāiztur gan ekstrēma izdzīvošanas spēle muižas apkārtnē, gan spokošanās un sniega kaujas. Vecgada vakarā dalībnieki iepazīsies ar latviešu Jaungada sagaidīšanas tradīcijām, lies laimes, gatavos maskas, lai piedalītos karnevālā un Vecgada ballē.

Latviešu studentus sagaida atbildīgs uzdevums. Daudziem AEGEE-Rīga viesiem šī būs pirmā saskarsme ar Latviju un tās galvaspilsētu. Tomēr ikvienam jaunietim, kas iesaistījies projekta organizēšanā, tā būs lieliska pieredze un gandarījums par piedalīšanos Latvijas starptautiskā tēla veidošanā.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Article Post sites permannet russiannewstoday.com scotlandnewstoday.com switzerlandnewstoday.com thedailymailnewstoday.com thedailytelegraphnewstoday.com Dont hesiate to contact us

DavidHiexy

All time cool 000*** lv.hc.lv

KvrqbXTCaR

Hello, It is with sad regret that after 12 years, LeadsMax.biz is shutting down. We have made all our databases available on our website. 25 Million companies 527 Million People LeadsMax.biz

Dino


ienāktreģistrēties