Laikmetīgās mākslas centrs aicina pieteikties komiksu meistardarbnīcai Vizuāli Stāsti

Zane Zajančkauska, 19.05.2008., 10:12

2008. gada 14. un 15. jūnijā Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar komiksu kultūras žurnālu kuš! un Latvian Art Directors Club organizē komiksu meistardarbnīcas Vizuāli Stāsti.

Divu dienu radošajā darbnīcā vācu komiksu mākslinieki Hennings Vagenbrets (Henning Wagenbreth) un Markus Hubers (Markus Huber) gatavi kopā ar Latvijas māksliniekiem un stāstniekiem strādāt pie vizuālo stāstu atrašanas, attīstīšanas un stāstīšanas metodēm. Mākslinieki un stāstnieki (rakstnieki, dzejnieki, scenāristi, u.c.) aicināti pieteikties meistardarbnīcām līdz 27. maijam.

Komiksi, sākušies kā komiski komentāri avīžu lapās 19. gadsimtā, mūsdienās attīstījušies visdažādākajos virzienos, tostarp radot plašu avangarda jeb neatkarīgo komiksu virzienu, kuram vairs nav nekāda sakara ar kariķēšanu vai komisku komentāru; tā vietā komikss tiek izmantots kā vizuālās mākslas līdzeklis, kas pauž mākslinieka ideju līdzvērtīgi glezniecībai, video mākslai, grafikai vai jebkuram citam vizuālās mākslas virzienam. Avangarda komiksu virziens plaši attīstīts tādās valstīs kā Vācija, Francija, Beļģija, Šveice, Itālija, bet Latvijā mākslinieku uzmanību saistījis salīdzinoši nesen.

Komiksu žanrs no mākslinieka prasa maz vingrinātas prasmes - savā darbā ietvert ne tikai statisku ideju, bet to attīstīt stāsta garumā, tāpēc nereti komiski top kā stāstnieku un mākslinieku sadarbība. Divu dienu radošajā darbnīcā Andrejsalā Hennings Vagenbrets un Markus Hubers strādās ar Latvijas māksliniekiem un stāstniekiem, rādot dažādus veidus, kā stāstīt stāstus vizuāli, kā atrast stāstu, kā to attīstīt un pabeigt, ko stāstīt ar tekstu, ko ar attēlu un ko atstāt nepateiktu.

Hennings Vagenbrets (Henning Wagenbreth) ir viens no kādreizējās Austrumberlīnes avangarda komiksu/ilustratoru grupas līderiem. Gan avangarda grupai, gan pašam Henningam Vagenbretam rakstuīga jaunu vizuālo valodu un tehniku meklējumi. Henninga Vagenbreta plakātu, grāmatu dizaini vairakkārt guvuši starptautiskus apbalvojumus. Henningam Vagenbretam bijušas 9 solo izstādes un viņš piedalījies vairāk kā 10 grupu izstādes. Kopš 1994. gada H.Vagenbrets ir vizuālo komunikāciju profesors Berlīnes Mākslu akadēmijā. http://www.wagenbreth.de  

Markus Hūbers (Markus Huber) ir komiksu un ilustrāciju mākslinieks no Hamburgas. Savos komiksos eksperimentē ar teksta un attēla attiecībām. Viņa komiksi un ilustrācijas regulāri tiek publicētas starptautiskos žurnālos, izstādīti Parīzē, Hamburgā, Berlīnē, Prāgā u.c. Markus Huber komiksu stāsti tiek dēvēti par kinematogrāfiskiem, jo bieži vien stāstu izstāsta tieši detaļas, tuvplāni, izvēlētie redzes leņķi. www.herrhuber.com  

Pieteikšanās meistardarbnīcām līdz 27. maijam, sūtot CV un īsu motivāciju uz e-pastu zane@lcca.lv. Pieteikties aicināti gan mākslinieki, gan stāstnieki (rakstnieki, dzejnieki, scenāristi, utml). Iepriekšēja pieredze komiksu žanrā nav nepieciešama. Plašāka informācija: www.lcca.lv , zane@lcca.lv, tālr. 7039286; 26130666.

Meistardarbnīcu norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Latvian Art Directors Club. Organizē - Laikmetīgās mākslas centrs. Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) ir nevalstiska organizācija, kas veidota kā platforma laikmetīgās mākslas procesu veicināšanai un popularizēšanai. LMC sekmē laikmetīgās mākslas procesu attīstību un to integrāciju starptautiskā apritē, apkopo un izplata informāciju par laikmetīgo mākslu, kā arī veido atvērtu un kritiski vērtējošu vidi, veicinot mākslas un sabiedrības mijiedarbību.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties