Viļņā gaidāms vēl neredzēts gaismas uzvedums, sagaidot 2009. gadu

Inese Salmiņa, 09.12.2008., 08:40

Sagaidot Jauno gadu, Viļņa plāno pārsteigt viesus un pilsētniekus ar grandiozu gaismas un skaņas uzvedumu.

VilniusPriekšnesuma laikā no Viļņas Katedrāles sliesies 400 metrus plats un aptuveni 50 km augsts gaismas kūlis. Tiks sniegti arī citi gaismas priekšnesumi, kas savas jaudas dēļ būs redzami pat 60 km rādiusā no vecpilsētas.

Grandiozais uzvedums veltīts diviem zīmīgiem notikumiem 2009. gadā – Viļņa kļūst par Eiropas kultūras galvaspilsētu, savukārt Lietuva atzīmēs 1000 gadus, kopš pirmo reizi hronikās minēts tās vārds.

Iespaidīgā šova autors ir pasaulslavenais gaismas mākslinieks Gerts Hofs (Vācija). Paredzēts, ka 20 minūšu priekšnesumā tiks izspēlētas astoņas tematikas, kas ar gaismas priekšnesumiem attēlos Lietuvu cauri gadu simtiem.

Šovā tiks izmantotas pasaulē spēcīgākās gaismas iekārtas, tostarp 60 milzīgi augstas rezolūcijas daudzkrāsaini prožektori, 10 pasaules jaudīgākie lāzeri un cita aparatūra. Uzveduma autors G. Hofs sola, ka gaismas projekcijas būs labi redzams kā no attāluma, tā atrodoties notikumu epicentrā, turklāt sava apjoma dēļ šovs būs vērojams pat... no kosmosa.
Priekšnesums noslēgsies ar krāšņu uguņošanu.

Gerts Hofs (Vācija) ir uzskatāms par vienu no pasaulē visslavenākajiem gaismu šovu veidotājiem. Viņa sarakstā ietilpst vairāki desmiti muzikālu šovu, ieskaitot Millenium Show Berlīnē 1999. gada 31. decembrī (600 000 apmeklētāju) un Atēnās (1.9 miljoni apmeklētāju), Millenium festivāls Bankokā 2000. gada 31. decembrī (4.2 miljoni apmeklētāji un 1.2 miljardi skatītāju pie TV ekrāniem), Eiropas diena 2003. gada 9. maijā Atēnās (1.2 miljoni apmeklētāji), Maskavas pilsētas svētki Sarkanajā laukumā 2003. gada 6. septembrī (500,000 apmeklētāji) u.c.

Viļņa — Eiropas kultūras galvaspilsēta 2009 visu nākamo gadu priecēs ar vairāk nekā simt sešdesmit dažādiem kultūras pasākumiem, tostarp projektiem Ielu muzikantu diena, Lai top nakts!, Māksla neierastā vidē, LUX — gaismas festivāls. Programmas vadmotīvs ir Dzīvā kultūra, kas aicina radīt ne tikai profesionālus māksliniekus, bet ikvienu. Sīkāk kultūras programmu skatīt www.culturelive.lt


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
ANGEL (emotion@inbox.lv), 01.01.2009. 12:35:07 (ip:89.201.125.26)
Komentāra reitings: 0

http://www.piche.lv/lat/build/angari

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties