Vijas Stupānes izstāde "Otas ziedi"

Mākslas galerija „Laipa”, 01.07.2009., 14:18

Valmierā, mākslas galerijā "Laipa" no 4. jūlija līdz 1. augustam būs apskatāma krāšņa ziedu izstāde Vijas Stupānes gleznās.

Mākslinieces dzimtā puse ir Latgale un kā jau īstai latgalietei, līdz ar dzimšanu, šūpulī līdzi nākusi mīlestība pret dabu. Vija pārsvarāVijas Stupānes izstāde "Otas ziedi" glezno ziedus: rozes, pīpenes, magones, sniegpulktenīšus ... Par sevi Vija Stupāne saka:"Gleznoju to, kas patīk. Tie ir ziedi, daba, dažādas kompozīcijas, bez zemtekstiem. Skaties un pats saproti! Man svarīgākais ir darba process, sajūtas un gala rezultāts. Viss zied, snieg un lido!".

Glezniecības pamatus ieguvusi Rēzeknes Mākslas koledžā, bet nospodrinājusi zināšanas Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiālē.

Katru gadu gleznotāja regulāri piedalās dažādos plenēros Latvijā- Raunā, Berķenelē un Kaunatas pag., ļaujoties vienam no iedvesmojošākajiem gleznošanas veidiem – gleznošanai brīvā dabā- plenērā, kur viss ir tik mainīgs. Plenērā māksliniekam jātver gaistošs mirklis uz audekla, tā padarot to mūžīgu. Varbūt tas arī ir iemesls, kāpēc Vijas gleznās netiek pievērsta lieka uzmanība sīkumiem, galarezultātā nesadrumstalojot un atstājot vienota veseluma iespaidu.

Vijas gleznotie ziedi būtiski papildina interjeru. 2003.gadā piedalījās ikgadējā Rudens izstādē Rēzeknes kultūrvēstures izstāžu namā, kur komisija atzinīgi novērtēja Vijas gleznotās "magones" un tās savā īpašumā iegādājas Latgales kultūrvēstures muzejs. Savā radošajā pieredzē gleznotāja vēl ir paspējusi piedalīties starptautiskajā studentu darbu izstādē "Sessio art" Vitebskā, iegūstot laureāta titulu, kopā ar podniekiem izstādījusies Rīgā, Arhitektu namā un arī galerijā "Mans’s" Jēkabpilī. No pēdējām kopizstādēm ir 2009. g. marta izstāde kopā ar Vēsmu Ušpeli "Ceļavējš".
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties