Vijas Artmanes fotogrāfijas pilsētvidē

Zane Dzene, Lielā Kristapa preses sekretāre, 25.09.2007., 18:08

Ar vēl nebijušu notikumu – skaistām Vijas Artmanes fotogrāfijām pilsētvidē – aizsāksies Nacionālā filmu festivāla „Lielais Kristaps” maratons. Fotogrāfijas apskatāmas no 24. septembra līdz 7. oktobrim.

Vija ArtmaneŠo Vijas Artmanes fotogrāfiju autors ir izcilais latviešu dokumentālā klasiķis Hercs Franks, kurš bildes pēc piecdesmit gadu ilgas glabāšanas dāvinājis Rīgas Kinomuzejam. 1959. gadā viņš kā bijušais laikraksta „Rīgas Balss” fotogrāfs sāka savu kinokarjeru, Rīgas Kinostudijā kļūdams par fotogrāfu. Kā pirmais darbs Hercam Frankam tika uzticētas fotoproves filmai „Vētra”, kurā loma bija uzticēta arī Vijai Artmanei.

Jānis Streičs reiz rakstīja: „Visās fotogrāfijās es redzu skaistu, vells, kur skaistu tumšmatainu meiteni. Visās viņas filmās es redzu jaunību un ticību, un dvēseles tīrību”. Uzņēmis filmu „Teātris” ar Viju Artmani galvenajā lomā, viņš pilnīgi nejauši kāda kolēģa arhīvā uzdūries brīnišķīgajām aktrises jaunības bildēm un bija izmisis, ka tieši tādas būtu vēlējies redzēt Džūlijas Lambertes albūmā! Latviešu kino leģendārā personība pagātnes liecības neglabā – ne fotogrāfijas, ne rakstus par sevi...

Aktrise šogad saņems „Lielo Kristapu” par mūža ieguldījumu kinomākslā.

Vijas Artmanes foto izstādi organizē Rīgas Kinomuzejs.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Hello from Sporthappy.

LarryArolf

nnbbss

RuslinDap

nnbbss

Ruslinlag


ienāktreģistrēties