Vidzemē norisināsies bērnu folkloras kopu skate

Daina Grimze, VJIC pārvaldes vecākā referente, 03.04.2009., 13:52

Tradicionālās kultūras biedrība MANTOJUMS sadarbībā ar VJIC un Limbažu BJC, gatavojoties X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem 2009.gada 5. aprīlī Lēdurgas dendroparkā "Meža gudrību taka" organizē Vidzemes bērnu folkloras kopu skati "Kas kaitēja nedzīvot!"

Pasākums sāksies plkst. 11.00, savukārt koncerts notiks plkst. 15.00.
Koncertā, kas vienlaikus ir arī dziesmu svētku atlases skate, katra kopā rādīs savu skatījumu uz gada tēmu "Mežs". Tāpat kā visā Latvijā, arī Vidzemē bērnu folkloras kopas šai mācību gadā pievērsās meža tēmas izpētei folklorā.
Savukārt praktiskajā "Meža gudrību takā" varēs ne tikai iepazīt dažus no meža darbiem, bet arī paša rokām pagatavot gaidāmo X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku simbolu – vilciņu.
Pirmās daļas divu stundu koncertam ar meža apcerējumu dziesmās, dejās, rotaļās, stāstos un mūzikas instrumentu skaņās sekos otras divas stundas ar īsta meža sajušanu un piedzīvošanu.
Pasākumā piedalīsies 130 dalībnieku no 9 folkloras kopām.
Skates dalībniekus vērtēs VJIC izveidota folkloras ekspertu komisija, savukārt Meža gudrību taka veidota sadarbībā ar Lēdurgas dendroparka apsaimniekotāju Karoli Treiju un vides gidi Ilzi Kļaviņu.

Pasākuma mērķis ir popularizēt Tradicionālās kultūras vērtības Vidzemes bērnu un jauniešu vidū, pilnveidot kopu pieredzi un motivēt turpmākajam darbam.
Novērtēt Vidzemes bērnu folkloras kopu māksliniecisko līmeni un gūt priekšstatu par repertuāru, lai modelētu Folkloras norises dziesmu svētku kontekstā

Latvijas skolēnu dziesmu un deju svētku veidotāji gūs ieskatu Vidzemes bērnu folkloras kopu repertuārā, lai veiksmīgāk veidotu folkloras norises dziesmu svētku kontekstā. Kopu skolotāji gūs sava darba novērtējumu un līdz ar to – vadlīnijas turpmākajām aktivitātēm, savukārt – dalībniekiem tiks gandarījums par paveikto un iedvesma turpmākajai darbībai.

Ne katrs zina, ko dara ar tādu darbarīku, kura nosaukums ir slīmests; ne katram ir iespēja pamēģināt malku zāģēt ar divroku zāģi... Un kas ir "vāvermaize?" To un daudz ko citu varēs uzzināt Lēdurgā, pasākumā "Kas kaitēja nedzīvot!"

Laipni aicināti visi interesenti!
Ieeja bez maksas.

 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties