"Viduslaiku dzelzgriezējs"

Baiba Bože, 22.07.2010., 13:08

No 28. jūlija līdz 8.augustam pirmo reizi Siguldā notiks metālmākslinieku simpozijs "Viduslaiku dzelzgriezējs". Projekts tapis sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas metāla dizaina katedras vadītāju profesoru Juri Gagaini. Simpozija tēma - viduslaiki.

"Viduslaiku dzelzgriezējs"Simpozijā piedalīsies seši metālmākslinieki - Juris Gagainis, Zigfrīds Rozenbergs, Norberts Naudiņš, Didzis Jurkovskis, Normunds Dāvis un Uģis Traumanis. Autori desmit dienas realizēs savas idejas no metāllūžņos atrastām detaļām gatavos tēlniecības un vides dizaina objektos, izmantojot arī granīta akmeņus un koka detaļas.
Apskatot Siguldas apkārtni, mākslinieki par savu darbu eksponēšanas vietu izvēlējās parka teritoriju pie galerijas "Tornis".

"Mūsu pilsētā ir skaista un sakopta pilsētvide, ar pārdomātiem skvēriem un māksliniecisku noskaņu. Daudz un dažādi esam izcēluši un godājuši savas vēsturiskās tradīcijas un bagāto kultūras mantojumu. Tomēr man mūsu pilsētvidē pietrūkst laikmetīgums, kas aicinātu uz lietām paraudzīties savādāk. Par šī projekta pamatojumu vēlos citēt Roberta Palmera reiz teikto - radoša pilsēta ir tā, kurā ienācējiem ļauj padarīt to par radošu pilsētu. Aizslēdzot durvis un norobežojoties no pasaules, mēs aizslēdzam durvis arī radošumam," pārdomās dalās simpozija idejas autore, Siguldas pagasta kultūras nama direktore Arisa Pastuhova.

Vides objektu atklāšanas pasākums notiks 8. augustā plkst. 12.00 brīvdabas izstāžu zālē "Pie Torņa".

Projektu atbalsta: Siguldas novada dome, SIA "KARLRAINER", SIA "ATU 1021", SIA "Cramo", Zemnieku saimniecība "Jurbrenči" un SIA "Juko".
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties