Šī gada 7.jūnijā, Venēcijā tiks atklāta Ginta Gabrāna ekspozīcija "Paraspoguļi"

Gundega Tihi, 15.05.2007., 14:09

Mākslas, zinātnes, ezotērikas un misticisma prakses mākslinieks Gints Gabrāns (1970) ir apvienojis vienotā integrālā sava darba metodē.

Latvijas Republikas Kultūras ministrija aicina apmeklēt Latvijas paviljonu 52. Venēcijas mākslas biennālē. Atklātā konkursā par tiesībām reprezentēt Latvijas valsti 52. Venēcijas mākslas biennālē uzvarēja mākslinieka Ginta Gabrāna ekspozīcija „Paraspoguļi“. Latvijas paviljons atrodas Venēcijas vēsturiskajā centrā – Scuoletta di San Giovanni Battista e del SS Sacramento, Campo Bandiera e Moro, Castello 3790.

Viņa darbi norāda uz Enerģiju, kas izsaka cilvēka iekšējo būtību, pretstatot to viedoklim, kas iekšējo būtību identificē ar domāšanu, emocijām un juteklisko uztveri. Tieši psihiskās enerģijas transformācija ir veids kā tiek skarti vispārcilvēciskie, fundamentālie jautājumi. Var teikt, ka mākslinieks strādā ar neiespējamā realizāciju, mēģinot parādīt Neredzamo, atgādinot, ka tas, ko mēs redzam arī ir tieši Tas. Lai izprastu neredzamo ir jāskatās uz redzamo.

Gabrāna ekspozīcija „Paraspoguļi“ ir par izmainītiem apziņas stāvokļiem, ko izraisa gaisma. Konkrētāk – no spoguļiem atstarotā – polarizētā gaisma. Venēcija kā vieta ir ideāla spoguļu asociācijai, jo pati spoguļojas ūdeņos un kanālos, tāpēc liekas likumsakarīgi, ka Venēcija ir gludā kristāla spoguļa dzimtene.

Ekspozīcija „Paraspoguļi“ ir sadalīta vairākos secīgos līmeņos. Tā sākas ar gaismas fizioloģiskās iedarbības līmeni darbā „Skaistuma spogulis“. Kur spogulim pateicoties speciāliem filtriem atstarotā gaisma iedarbojas tā saucamā terapeitiskā loga gaismas viļņu diapazonā (no 600 nm līdz 1400 nm), gaismai nokļūstot caur epidermu ādas dziļākos slāņos. Tā iedarbojoties šūnu līmenī, uzlabojot ādas mikrocirkulāciju, atjauno sejas ādu un dara skaistāku. Šajā darbā gaismas fizikālās īpašības pielīdzinātas fizikāliem rādītajiem, kuri atbilst Eiropā sertificētai gaismas terapijas metodei, ko izmanto skaistumkopšanas salonos un klīnikās. Nākamais ekspozīcijas līmenis ir formas līmenis, ko veido darbs „Telpas membrāna“. Ekspozīcija noslēdzas ar izmainītās apziņas stāvokļa līmeni darbos „Parahipnoze“ un „Paralēlā telpa. Psiholāzers“.

Latvijas Republikas paviljona realizāciju Venēcijā kopējās izmaksas sastāda 137730.00Ls, ko veido finansējums no Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammās piešķirtajiem līdzekļiem un Rīgas Domes. Līdzekļu izlietojums paredzēts mākslinieku honorāriem, materiāli tehniskās bāzes nodrošināšanai, menedžmenta izdevumiem Latvijā un Venēcijā, ekspozīcijas ēkas ekspluatācijai sešu mēnešu garumā un ar to saistīto atļauju nodrošināšanai Venēcijā, kravas pārvadājumiem, ceļa izdevumiem, informatīvo un reklāmas materiālu dizainam un ražošanai, kā arī citiem ar projekta realizāciju saistītiem izdevumiem.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Крайне советую газон мск, их специализация это автополив, качество высочайшее

BernardEnund

All time cool 000*** hc.lv

BJMMbrqKsn

Крайне советую gazon-msk, их направление деятельности это автополив, они знают свое ремесло.

Bernarddyday


ienāktreģistrēties