Velotūre "Ieminies par iecietību!" sasniegs galamērķi - Liepāju

Agnija Jankovska, 28.07.2009., 07:08

28. jūlijā velotūre "Ieminies par iecietību!" sasniegs Liepāju, kas ir divu nedēļu ilgā velobrauciena galamērķis. Kopumā visā velotūrē pa Latviju riteņbraucēju skaits sasniedza 57 cilvēkus, nobraukti nepilni 900km.

Liepāja ir noslVelotūre "Ieminies par iecietību!" sasniegs galamērķi - Liepājuēdzošā Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) iniciētā un Eiropas Komisijas informatīvās kampaņas "Par dažādību. Pret diskrimināciju." ietvaros atbalstītās velotūres pilsēta. Tajā otrdienas pēcpusdienā iebrauks ap 30 velotūres pēdējā posma veicēji.

Visā maršrutā ceļā no Rēzeknes līdz Liepājai jauniešiem bija jāpārvar dažādas grūtības, tostarp spēcīgs lietus, tehniskas problēmas ar riteņiem un nogurums, taču akcijas ideja par daudzveidīgas sabiedrības priekšrocībām un tolerances veicināšanu sabiedrībā tomēr ir izrādījusies būtiskāka, lai to visu pievarētu. "Personīgs gandarījums par paveikto nobraukto kilometru izteiksmē spēj atsvērt gan sasvīdušos kreklus, gan sāpošās kājas," uzskata paši jaunieši, tostarp viena no idejas iniciatorēm Rūta Fridrihsone, kas velotūrē ir nobraukusi visu maršrutu jau sākot no Rēzeknes. Visu velotūres posmu veikuši arī Vita Viļuma, Ivars Utāns, Kārlis Vincēvičs, Baiba Gabrāne, Klāvs Priedītis, Ilze Rozenštama, Mārtiņš Ķemers, Santa Rūmniece.

"Neraugoties uz to, ka velotūres laikā mūs piemeklēja dažādas ķibeles, esam iemācījušies būt vienoti un palīdzēt viens otram. Arī tā ir iecietība – pret apstākļiem, pret līdzcilvēkiem, jo mēs katrs esam tik dažāds un tik atšķirīgi rīkojamies vienā un tajā pašā situācijā! Kā jau minējām uzsākot šo tūri – tā ir pozitīva akcija, kuras mērķis ir vērst uzmanību uz problēmu, nevis izlikties, ka tāda nepastāv!" savos iespaidos par velotūres laiku dalās Agnija Jankovska, LSKJ vadītāja.

Sagaidot dalībniekus iebraucam finiša taisnē, no plkst. 17.00 pie Liepājas Universitātes paredzēts noslēguma pasākums "Uz kāpnēm", ko kuplinās muzikāli priekšnesumi. Pasākumā piedalīsies "Latvijas talantu - 2008"finālists Raivis Bružis, Latvijas Sarkanā Krusta Liepājas nodaļas Pensionāru ansamblis un Liepājas jauniešu ģitāristu koris Edija Šnipkes vadībā. Pasākuma laikā notiks arī dalībnieku sveikšana, kā arī būs iespēja dzirdēt pašu dalībnieku stāstītos spilgtākos iespaidus par velotūres gaitu un posmiem.

Velotūres laikā Sabiedrības integrācijas fonda "Labas Gribas Memorandam" ceļā līdz Liepājai bija pievienojušies 630 cilvēki, tā ar savu parakstu apliecinot, ka atbalsta ideju par iecietību pret dažādām kultūras formām un cilvēciskās izteiksmes veidiem, un ir gatavi gan vārdos, gan darbos izskaust jebkāda veida diskrimināciju un neiecietību sabiedrībā.

Šo divu nedēļu laikā (no 15. līdz 28.jūlijam) deviņās pilsētās – Rēzeknē, Pļaviņās, Cēsīs, Valmierā, Ogrē, Rīgā, Dobelē, Saldū, Talsos - jau notikuši dažādi pasākumi, kas vērš sabiedrības uzmanību uz iecietības tematikas aktualizēšanu ikdienā. Pilsētu pasākumos jaunieši ir aicinājuši piedalīties gan sporta, gan kultūras aktivitātēs, tā rosinot izprast "dažādību" un pieņemt atšķirīgo neraugoties uz vecumu, spējām, dzimumu vai etnisko piederību.

Velotūres dalībnieku ierakstiem tiešsaistē joprojām iespējams sekot līdzi http://twitter.com/iecietibasVelo Apkopojums par dienas notikumiem lasāms blogu ierakstos, kas publicēti www.esmaja.lv un www.lskj.lv. Aicinām sekot līdzi velotūrei arī Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Facebook.com profilā.

Lai palielinātu informētību par diskrimināciju, iepazīstinātu ar ES tiesību aktiem, kā arī veicinātu ieguvumus no daudzveidības, 27 Eiropas valstīs tiek īstenota Eiropas Komisijas Nodarbinātības, sociālo lietu un vienādu iespēju ģenerāldirektorāta informatīvā kampaņa "Par dažādību. Pret diskrimināciju". Šīs kampaņas ietvaros tiek atbalstīta arī LSKJ rīkotā iecietības velotūre.

Velotūres idejiskie atbalstītāji ir: Sabiedrības integrācijas fonds, Tiesībsarga birojs. Velotūres dalībniekus atbalsta SIA Fazer maiznīca, SIA Aljur Pluss, SIA Pure Food, SIA Ezerkauliņi un SIA US Holdings.


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
onckuls, 28.07.2009. 14:13:08 (ip:84.237.173.36)
Komentāra reitings: -1.376

šitiem te jāstrādā nav?

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties