Rēzeknē sāksies Latvijas velotūre "Ieminies par iecietību"

Agnija Jankovska, 14.07.2009., 07:24

15. jūlijā no Rēzeknes tiks uzsākta divas nedēļas ilgā Latvijas velotūre "Ieminies par iecietību", ko rīko Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne.

Pirmie velotūres dalībnieki braucienu uzsāks plkst. 11.00 no Rēzeknes kultūras un atpūtas parka estrādes. Estrādē jau no plkst. 10.00 norisināsies arī dažādas aktivitātes, tostarp būs iespēja pievienoties "Labas Gribas Memorandam".

Par velotūres sākuma punktu izvēlēta Rēzekne - ne tikai Latgales vēsturiskais un ģeogrāfiskais, bet arī garīgais centrs. "Ņemot vērā, ka velotūre mīsies cauri visai Latvijai, tad ceļu uzsāksim Latgales sirdī, lai ar aicinājumu vairot iecietību pret daudzveidību un līdzcilvēkiem dotos tālāk uz Vidzemi, Zemgali un tūri noslēgtu Kurzemē," velotūres maršrutu un ideju apraksta Agnija Jankovska, Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) vadītāja.

Paredzēts, ka velotūres atklāšanā piedalīsies un dalībniekiem ceļavārdus teiks "Mis Rēzekne 2008" Ilze Slavena, pasākumu vadīs jaunais un radošais dzejnieks Oskars Orlovs.

Lai dalībnieki veiksmīgi uzsāktu velotūres pirmo posmu Rēzekne - Pļaviņas, Raiņa parkā laikā no 10.00 līdz 15.00 paralēli norisināsies Jauniešu radošais festivāls, kas, atbilstoši tūres tematam, rosinās atklāt daudzveidību mākslas pasaulē. Festivāla laikā būs gan tautas deju kolektīva priekšnesumi, gan mūsdienu deju grupu uzstāšanās, piedalīsies arī tā sauktā "teātra sporta" dalībnieki. Tāpat kopā ar mākslas skolas jauniešiem būs iespēja piedalīties "radošajā darbnīcā" un uzzināt par dažādām nevalstiskajām organizācijām, to darbību un iesaistīšanos tajās, lai aizstāvētu savas un savu tuvāko cilvēku tiesības. Visa pasākuma norise plānota tā, lai pasākuma apmeklētājiem ir iespēja ne tikai skatīties, bet arī pašiem aktīvi iesaistīties.

"Šādi un līdzīgi pasākumi pilsētās, kuras šķērsos velotūre, paredzēti, lai rosinātu iesaistīties tos pilsētniekus, kuri paši nedodas ceļā ar riteņiem, tomēr ir aicināti domāt un atbalstīt iecietības tematiku ikdienā," stāsta A.Jankovska. "Iespēja pašiem iesaistīties šādos pasākumos atklāj, cik sekmīgi mākslas, kultūras un sporta aktivitātes spēj apvienot visdažādāko auditoriju, nešķirojot to ne pēc vecuma, ne dzimuma, ne rases vai reliģiskās piederības! Šādu praksi tūres laikā aicināsim ievērot arī ikdienā."

Līdz ar velotūri aizsākas arī Sabiedrības integrācijas fonda "Labas Gribas Memoranda" ceļojums pa Latviju. Pievienoties Memoranda idejai par toleranci pret dažādām kultūras formām un cilvēciskās izteiksmes veidiem, lai izskaust jebkāda veida diskrimināciju un neiecietību sabiedrībā, visas dienas garumā aicināts parakstīties ikvienas pilsētas iedzīvotājs.

Visa pasākuma laikā būs pieejami arī Eiropas kampaņas "Par dažādību. Pret diskrimināciju" informatīvie materiāli.

Jauniešu radošā festivāla noslēgumā uzstāsies Rēzeknes ikgadējās muzikālās parādes "ManC akorC 2009"simpātiju balvas ieguvēji - grupa "Anti-Satika".

Lai palielinātu informētību par diskrimināciju, iepazīstinātu ar ES tiesību aktiem, kā arī veicinātu ieguvumus no daudzveidības, 27 Eiropas valstīs tiek īstenota Eiropas Komisijas Nodarbinātības, sociālo lietu un vienādu iespēju ģenerāldirektorāta informatīvā kampaņa "Par dažādību. Pret diskrimināciju". Šīs kampaņas ietvaros tiek atbalstīta arī LSKJ rīkotā iecietības velotrūre.

Nākamā pietura – Pļaviņas (16. jūlijs), kur dažādas radošas aktivitātes tiks organizētas pie jauniešu centra "Ideja".

Sīkāka informācija un notikumu video, foto būs pieejami www.lskj.lv

Par velotūres idejiskajiem atbalstītājiem kļuvuši: Sabiedrības integrācijas fonds, Tiesībsarga birojs. Velotūres dalībniekus atbalsta: SIA Fazer maiznīca, SIA Aljur Pluss, SIA Pure Food, SIA Ezerkauliņi un SIA US Holdings.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties