Veiksmīgi norisinājies mūsdienu kultūras forums Baltā nakts 2007

baltanakts.lv, 27.08.2007., 08:40

Vakar, naktī no 25. uz 26. augustu, Rīgā veiksmīgi norisinājās mūsdienu kultūras forums Baltā Nakts 2007.

Jau otro reizi rīdzinieki un pilsētas viesi bija aicināti baudīt, vērtēt un piedalīties kultūras notikumā „Baltā nakts 2007”, kas kopumā piedāvāja 28 pasākumus, kuros ikviens nepiespiestā atmosfērā un draudzīgā vidē vienas nakts garumā varēja iepazīties ar aktuālāko laikmetīgajā mākslā un kultūrā. Pasākumi notika Andrejsalā, Vecrīgā, Latgales priekšpilsētā un pilsētas centrā, tuneļos un tramvajos, uz AB dambja un Mīlestības salas Bolderājā. „Baltā nakts 2007” piedāvāja gan pašmāju, gan starptautisku mākslinieku sniegumu foto, kino, performanču, jauno mediju un mūzikas izpausmēs dažādākajos veidos un diapazonos.

„Pēc pirmajiem apzinātajiem datiem varam spriest, ka pasākumus apmeklēja aptuveni 30 000 interesentu,” saka Gundega Tihi - „Baltā nakts” komunikācijas un reklāmas producente, “Pareizā ķīmija” direktore. „Šāda veida pasākumos dalībnieku skaitu fiksēt precīzi ir grūti. „Baltā Nakts” ir izaugusi, programmas apjoms ir trīskāršojies salīdzinot ar 2006.gadu un ir vairojusies interese par mūsdienu kultūru un mākslu. Visaktīvākie foruma apmeklētāji bija vecumā līdz 35 gadu vecumam, kuri centās paspēt apskatīt pēc iespējas visu piedāvāto pasākumu klāstu un arī vecāka gada gājuma cilvēki bija izvēlējušies sev interesējošos pasākumus. ”

Rīgas „Balto nakti” apmeklēja Parīzes un Briseles „Baltās nakts” organizatori. „Mūsu viesi patiešām atzinīgi novērtēja redzēto gan mākslinieciskās, gan organizatoriskās kvalitātes ziņā”, stāsta Diāna Čivle - Rīgas domes Kultūras departamenta direktore. „Domāju, ka tas vēl vairāk aktivizēs mūsu mākslinieku dalību starptautiskā laikmetīgās kultūras apritē. Par to liecināja viesu interese par konkrētiem mūsu mākslinieku projektiem. Tādēļ aicinu māksliniekus pieteikt nākamā gada projektus. Esmu pārliecināta, ka nākamā gada „Baltā Nakts” vērtīsies plašumā gan ar mūsu mākslinieku idejām, gan ar starptautiskiem projektiem, gan norises vietām visā Rīgas teritorijā.”

Forums „Baltā nakts” kopš 2002. gada, kad tas pirmo reizi notika Parīzē, ir vedinājis arvien vairāk pilsētu rīkot pašām savas „Baltās naktis”. Tādējādi radoša nomoda nakts vasaras beigās/rudens sākumā tiek rīkota Parīzē, Briselē, Romā, Madridē, Bukarestē, Monreālā, Toronto un arī Rīgā, lai ikvienam dotu iespēju atklāt un iekarot pilsētvidi ar aktuālās kultūras palīdzību.

„Baltajā naktī 2007” (no 25. augusta plkst. 18:00 līdz 26. augusta plkst. 06:00) vienlaicīgi norisinājās 28 mūsdienu kultūras pasākumi.


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
sumerfree (summerfree@inbox.lv), 29.08.2007. 08:01:11 (ip:159.148.213.23)
Komentāra reitings: 0


Skatāmies Balto nakti video! Ir labs!

http://www.videogaga.lv/video?id=nonykhcijkublfllxgk

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties