Lielākā daļa Varšavas kultūras dienu pasākumu būs bez maksas

Annija Senakola, 10.04.2008., 14:04

No šā gada 17. līdz 28. aprīlim Rīgā notiks Varšavas kultūras dienas "Warszawski Weekend w Rydze", kas prezentēs poļu un Varšavas pilsētas kultūru.

Kultūras programmas ietvaros 18. aprīlī plkst. 19.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā „Mazā ģilde” uzstāsies grupa „Al Tango”, kas spēlē un dejo pasaules un Varšavas tango. Grupa izpilda dažādus tango žanrus vokālos un instrumentālos anaržējumos. Repertuārs iekļauj gan tango no 1920. - 1940. gadiem, gan arī mūsdienu kompozīcijas. Grupas vokālista ekspresīvā balss rada neaizmirstamu atmosfēru koncertā. Biļetes nopērkamas Mazajā ģildē koncerta dienā. Biļešu cena Ls 2.00.

19. aprīlī plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē notiks talantīgās dziedātājas Marijas Pešekas koncerts „Pilsētas mānija” - „Miasto Mania”, kurā dziedātāja apdziedās Varšavu. 1973. gadā dzimusī dziedātāja, dziesmu tekstu autore un aktrise par 2005. gadā iznākušo albumu „Miasto Mania” savā zemē saņēmusi daudzas balvas. Albums ieguvis arī Platīna diska statusu, pateicoties veiksmīgai pārdošanai Polijā. Kritiķi viņas albumu nodēvējuši par „modernu pilsētas dzeju”. Uz koncertu ieeja ar ielūgumiem, kuri saņemami Rīgas domes Kultūras departamentā.

20. aprīlī plkst. 17.00 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē notiks Varšavas folkloras grupu koncerts. Koncertā uzstāsies apvienība „Deju nams” (Dom Tanza), kas pievērsusies tautas kultūras arhaiskajam veidolam, kas saglabājies dažos Polijas reģionos, kā arī klasiskās folkloras ansamblis “Promni” un folkgrupa “Village Kollektiv”, kas spēlēs pasaules mūziku, iedvesmu smeļoties poļu tautas mūzikā. Starpbrīdī „Deju nams” interesentiem mācīs poļu autentiskās dejas. Arī šajā pasākumā ieeja ar ielūgumiem.

Ielūgumus uz Marijas Pešekas un fokloras koncertu var pieteikt pa tālr. 67043686.

No 18. aprīļa līdz 28. aprīlim Rātsnamā būs apskatāma 19. un 20. gadsimta veco pastkaršu izstāde “Sveiciens no Varšavas”, kas sniegs informāciju par Varšavas ielām un laukumiem 19. un 20. gadsimtā, kad Varšava pārtapa par mūsdienīgu Eiropas metropoli. Ieeja bez maksas. Bet kartogrāfijas izstāde Sv. Pētera baznīcā “Varšava senajās kartēs” būs lielisks 19. un 20.gadsimta kartogrāfijas mākslas attīstības paraugs, sniedzot ieskatu pilsētas attīstības vēsturē. Biļešu cena Ls 0.50, pensionāriem un skolēniem ieeja bez maksas

Varšavas kultūras dienas Rīgā rīko Rīgas dome un Varšavas dome.

Pasākuma programma Rīgas domes Kultūras departamenta mājas lapā www.rdkd.lv


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
porn videos

Effie

www.topshelftrailers.com

Lenore

Ad futuram memoriam — На долгую память.

psyxhert


ienāktreģistrēties