No 17. līdz 28. aprīlim Rīgā notiks Varšavas kultūras dienas

Annija Senakola, 04.04.2008., 11:27

No šā gada 17. līdz 28. aprīlim Rīgā risināsies Varšavas kultūras dienas "Warszawski Weekend w Rydze".

To ietvaros varēs iepazīties ar poļu folkloru, pasaules un Varšavas tango, Varšavas mūsdienu mūziku, kā arī iepazīt Varšavas vēsturi un pilsētas attīstību senajās pastkartēs un kartogrāfijas materiālos.

Poļu tautas kultūras prezentācijā varēs iepazīties ar apvienību Deju nams (Dom Tanza), kas pievērsusies tautas kultūras arhaiskajam veidolam, kas saglabājies dažos Polijas reģionos. Uzstāsies arī klasiskās folkloras ansamblis “Promni” un folkgrupa “Village Kollektiv”, kas spēlē pasaules mūziku, iedvesmu smeļoties poļu tautas mūzikā.

Varšavas pilsētas kultūras mantojuma prezentācijas ietvaros varēs aplūkot veco pastkaršu izstādi “Sveiciens no Varšavas”, kas sniegs informāciju par Varšavas ielām un laukumiem 19. un 20. gadsimtā, kad Varšava pārtapa par mūsdienīgu Eiropas metropoli. Bet kartogrāfijas izstāde “Varšava senajās kartēs” būs lielisks 19. un 20.gadsimta kartogrāfijas mākslas attīstības paraugs, sniedzot ieskatu pilsētas attīstības vēsturē.

Mūsdienu Varšavas kultūras prezentācijas programmā uzstāsies grupa “Al Tango”, kura spēlē un dejo pasaules un Varšavas tango, kas bija ļoti populārs pirms II Pasaules kara un šobrīd piedzīvo savu atdzimšanu. Savukārt koncerts “Pilsētas mānija” (Miasto Mania) iepazīstinās ar Varšavas mūsdienu mūzikas jaunākajiem sasniegumiem. Klausoties Marijas Pešekas (Maria Peszek) dziesmās, izjutīsim, kā dziedātāja mūzikā izpauž ar Varšavu saistītās jūtas.

Varšavu un Rīgu kopš 2003. gada vieno partnerlīgums, pateicoties kuram attīstās sadarbība starp abām pilsētām. Šīs Varšavas kultūras dienas Rīgā ir jau otrā Varšavas kultūras prezentācija Rīgā. Kultūras dienas rīko Rīgas dome un Varšavas dome. Plašāka pasākuma programma Rīgas domes Kultūras departamenta mājas lapā: www.rdkd.lv  


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Cool, I've been looking for this one for a long time

StevenLig

Sawubona, bengifuna ukwazi intengo yakho.

RobertSax

6Porno

Alena


ienāktreģistrēties