Vārda brīvības diena Rīgā, Berlīnē, Belgradā un vēl 22 pasaules valstīs

Rolands Umbrovskis, 26.04.2006., 17:18

Uzrakstīt grāmatu vienas dienas laikā – ar šādu mērķi 3. maijā, Pasaules preses brīvības dienā, 25 pasaules valstīs norisināsies akcija „1-day action”. Radošās darbnīcas par tēmu vārda brīvība notiks arī Rīgā.

foto.keep1.rights.to.remain.silent_350Projekta „1-day action” galvenā ideja ir apvienot dažādu kultūru, nacionalitāšu, reliģisko pārliecību, sociālo slāņu cilvēkus. 25 pasaules valstīs notiks vairāk kā četrdesmit radošās darbnīcas, kurās organizatori – starptautiska organizācija „Loesje Internetional” - aicina jaunus un radošus cilvēkus aktīvi izteikt savu viedokli. Vienas dienas laikā radītie mākslas un mediju darbi tiks apkopoti un izdoti grāmatā par vārda brīvību.

Rīgā jau no plkst. 12 dienā Latvijas Jaunatnes Padomes telpās (Kalpaka bulvārī 10 - 18) notiks fotogrāfiju un „Loesje” plakātu tekstu rakstīšanas darbnīcas

Savukārt interesentus, kuri vēlas piedalīties karikatūru zīmēšanā, plakātu veidošanā un radošo tekstu rakstīšanā no plkst. 13 gaidīs Vecrīgā – Mākslas darbinieku namā (Vaļņu iela 9, ieeja no Zirgu ielas).

Dienas noslēgumā plkst. 22 Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Studentu klubā notiks radošo darbnīcu rezultātu prezentācija, tiks atklāta „1-day action” izstāde un koncertā uzstāsies muzikālās apvienības „Kuchenbeat”, „Lietotas Mēbeles No Holandes”, „New Old” un „S.I.L.S.”

Why keep your right to remain silent?Projekta organizatori ir starptautiskā organizācija „Loesje International”, kuras galvenā mītne atrodas Berlīnē, organizācijas aktīvisti un atbalsta organizācijas darbojas aptuveni divdesmit piecās valstīs Eiropā, Kaukāza reģionā, arī Amerikā un Kanādā.

Grāmatas tapšanas procesu „1-day action” Rīgā koordinē radošā apvienība „MYSTYLe art”, kas kopš 2003. gada apvieno aktīvus jauniešus, kuri darbojas mediju un kultūras jomā. Projekts tiek īstenots ar Latvijas Jaunatnes padomes, Latvijas Mūzikas akadēmijas Studentu kluba un žurnāla „Dadzis” atbalstu.

„1-day action” tiek organizēts, lai aicinātu cilvēkus ar radošiem līdzekļiem izteikties par tēmu vārda brīvība, lai veicinātu kultūru dialogu pasaulē. Tāpēc arī grāmatu par vārda brīvību plānots izplatīt visās 25 dalībvalstīs, ar paustajām idejām iepazīstināt arī Eiropas Savienības un nacionālos politikas veidotājus, masu medijus, veicinot diskusijas un viedokļu apmaiņu sabiedrībā.

Sīkāka informācija par starptautisko projektu atrodama www.1-day.org, dalībnieku pieteikuma anketa un informācija par Latvijas radošo daļu - http://mystyleart.be/1-day.

1 komentārs Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
dzēsts lietotājs, 29.04.2006. 10:31:10
Komentāra reitings: 0

protams, protams - pasaakumu baigi labo uzorganizeeju$i, bet uz pa$u labaako - NOsleegumu jau nevarees tikt studentu klubaa jaunaakie - taada laikam taa briiviiba ir...
doma jau laba - ljoti atbalstaama!

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Крайне советую газон мск, их специализация это автополив, качество высочайшее

BernardEnund

All time cool 000*** hc.lv

BJMMbrqKsn

Крайне советую gazon-msk, их направление деятельности это автополив, они знают свое ремесло.

Bernarddyday


ienāktreģistrēties