Valsts valodas centrs cenzē mākslu

Egons Peršēvics, 09.09.2015., 10:58

Valsts valodas centrs tomēr ir izlēmis sodīt Liepājas muzeju par muzeja lielajā izstāžu zālē notiekošās tēlnieka Egona Peršēvica personālizstādes "мāксла" nosaukumu.

Tēlnieks Egons PeršēvicsViena no pēdējos gadu desmitos vērienīgākajām mūsdienu profesionālās tēlniecības izstādēm, kas norisinās mākslas foruma "Atklāj savu dzintaru!" ietvaros, Kurzemes lielākajā izstāžu zālē bez maksas ir skatāma vēl tikai līdz 13. septembrim.

"Es nevaru pateikt, kas ir māksla, bet es pavisam noteikti zinu, ka šis vārds ir latviešu valodā," saka tēlnieks Egons Peršēvics, tālāk skaidrojot: "Izstādes nosaukums pirmkārt raksturo pašu izstādi – tā ir mākslas izstāde. Otrkārt, izmantojot dažādu alfabētu burtus, lai uzrakstītu nosaukumu, es runāju par šobrīd tik aktuālo integrācijas problēmu un globālo multikulturālismu, no kura mēs nevaram izvairīties un izlikties, ka tas mūs neskar. Tādējādi izstādes nosaukums noteikti ir uzskatāms par daļu no izstādes – par vienu no izstādes darbiem."

Arī Liepājas muzeja pārstāvji uzskata, ka Valsts valodas centra piespriestais sods ir uzskatāms par mēģinājumu noteikt, kā un par ko mākslinieki drīkst runāt, respektīvi, ka tā ir vistīrākā cenzūra.

Atgādinām, ka pēc Liepājas muzeja īpaša aicinājuma tēlnieks Egons Peršēvics ir izveidojis Liepājai veltītu apjomīgu personālizstādi, kas jaunās Liepājas koncertzāles "Lielais Dzintars" rīkotā mākslas foruma "Atklāj savu dzintaru!" ietvaros atklāšanu piedzīvoja jau 7. augustā un norisināsies vēl līdz 13. septembrim.

Izstādes apmeklētājiem lūgums ņemt vērā, ka, līdz ar aktīvās tūrisma sezonas beigām, Liepājas muzeja darba laiks ir mainīts – tas ir atvērts no trešdienas līdz svētdienai no plkst. 10 līdz 18, savukārt pirmdienās un otrdienās ir slēgts.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
ЗизПорно

Kermit

Theme site super 000*** ru.hc.lv

YquOvPaVkQ

loli frail cp pthc ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

Williamspusy


ienāktreģistrēties