Valkas apriņķa 225.gadadienas jubilejas svinībās

Valkas pilsētas domes preses sekretāre Inguna Medne, 19.06.2008., 10:18

Valkas apriņķa 225.gadadienas jubilejas svinībās piedalīsies ķeizariene Katrīna II un 19.gadsimta skolmeistars Jānis Cimze.

1783. gada 3.jūlijā ķeizariene Katrīna II parakstīja lēmumu par Valkas apriņķa, oriģinālvalodā - Walcksche Kreis, izveidošanu. Šim nozīmīgajam notikumam par godu svētdien, 29.jūnijā ikviens ir laipni aicināts piedalīties Valkas apriņķa 225.gadadienai veltītajā tautas pārgājienā - ar dziesmām un dejām, pāri valstu robežām, pa vēstures takām.

Pārgājiena sākums plkst.12.00 pie Valgas sporta halles, bet noslēgums - Valkas brīvdabas estrādē aptuveni plkst.14.00. Pārgājiens būs īpašs ar to, ka tā gaitā varēs satikt apriņķa dzīvē nozīmīgus personāžus no mūsdienām līdz pat Katrīnas II laikiem.

Abās dvīņu pilsētās - Valgā un Valkā dažādos pieturas punktos pārgājiena dalībniekus sagaidīs padomju laiku milicis un viņa draugi, Igaunijas laika Valgas pilsētas mērs un ārsts Johans Millersons un 19.gadsimta skolmeistars Jānis Cimze, kā arī gadsimtu mijas nerātnās krogus sievas ar tā laika krogus dejām. Savukārt galapunktā visus sagaidīs pati ķeizariene Katrīna II un katram pārgājiena dalībniekam pasniegs karalisko piemiņas velti, aicinās uz brīvdabas koncertu un piedāvās nobaudīt desiņas ar sautētiem skābiem kāpostiem.

Pasākums ir bez maksas. Nāc, piedalies un aicini citus sev līdzi!

NB! Neaizmirsti pasi!

Pārgājiena maršruts: Valgas sporta halle, Kuperjanovi iela, Pedeles krasti, Pikk ielas tilts un ūdenskritums, krasta apsardzes nams, Pedeles krasti, Raja - Rīgas ielas robežpunkts, Rīgas iela, Viestura iela, Semināra iela, J.Cimzes mūzikas skola, Emīla Dārziņa iela, Valkas pilsētas kultūras nams, Ausekļa iela, Rūjienas iela, Valkas brīvdabas estrāde.

Pasākuma rīkotāji un atbalstītāji: Valgas apriņķa valde, Valkas rajona padome, Valkas pilsētas dome, Valgas pilsētas valde, Valgas kultūras un interešu centrs, Valkas kultūras nams, Igaunijas Sporta padome, MTÜ Kungla, Valgas apriņķa Veselības padome, Valgas muzejs, Valkas muzejs, laikraksts Valgamaalane, laikraksts Ziemeļlatvija, radio Ruut, radio Valka, Valkas televīzija, Igaunijas Kultūrkapitāla fonda Valgas apriņķa Ekspertu grupa.


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
koviera@inbox.lv (gavieze), 22.06.2008. 16:58:04 (ip:159.148.199.98)
Komentāra reitings: -2.908

narkotikas< 20LS2+ gavieze.1+ LAINAS24)* andris :) :)koviera...! 15:00 <14:50< jūlijs21 < 3 .4. 5.10. smēķēšana notikums
henris wintermans10LS <

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties