Valda Ozarinska personālizstāde "Transverse"

Elīna Hermansone , 31.10.2007., 07:35

2007. gada 6. novembrī plkst. 19.00 Korpusu cehā, Andrejsalā, Andrejostas ielā 4, tiks atklāta Hansabank Grupas mākslas balvas 2006. gada laureāta, lietuviešu mākslinieka Valda Ozarinska (Valdas Ozarinskas) personālizstāde „Transverse”. Izstāde apskatāma līdz 25. novembrim, O - S: 13.00 - 19.00; Sv: 13.00 - 18.00.

Katrā pilsētā - Tallinā, Rīgā un Viļņā - Valds Ozarinsks piedāvā īpaši pielāgotu instalāciju, kurā, saskaņā ar „atvērta mākslas darba” radīšanas principiem, saplūst audio, video, dizains, arhitektūra, teksti un citas formas. Projekta nosaukums ir termins, ar kuru apzīmē dažāda veida viļņus (t.sk. arī skaņu) un to kustību. Tādēļ mākslīgās darbības procesam un nenoteiktībai ir vienlīdz būtiskas lomas instalācijas atrisinājumā, kurš nebūs galīgs un atšķirsies dažādās ceļojošās ekspozīcijas apmeklētajās pilsētās.

Valds Ozarinsks ir dzimis 1961. gadā Ignalinā, Lietuvā. Studējis arhitektūru Viļņā; Lietuvas Starpdisciplīnu mākslas radītāju savienības biedrs, darbojas lietuviešu mākslinieku apvienībā “Privātā ideoloģija”, kas pazīstama ar savām novatoriskajām idejām. Grupa ir ieguvusi vairākas apbalvojumus: 2000. gadā saņemta balva par Lietuvas paviljonu pasaules izstādē “EXPO 2000”, bet 2005. gadā grupai tika piešķirta Lietuvas novatorisma balva “Identitāte”. Pašlaik Valds Ozarinsks ir Lietuvas Laikmetīgās mākslas centra direktora vietnieks.

Hansabank grupas mākslas balva ir ikgadēja, un tiek piešķirta kopš 2000. gada. Sākotnēji balvu saņēma tikai igauņu mākslinieki: Marko Laimre (2000), Ene-Liis Semper (2001) Marko Mäetamm (2002). No 2003. gada balva tiek dalīta starp trijām Baltijas valstīm - 2003. gadā to saņēma lietuviešu mākslinieks Arturas Raila, 2004. gadā - latviešu mākslinieks Gints Gabrāns, 2005. gadā -igauņu mākslinieks Marks Raidpere.

Izstādi finansē: Hansabanka
Izstādi Rīgā organizē: Laikmetīgās mākslas centrs
Atbalsta: Andrejsala, Jaunrīgas Attīstības uzņēmums
Informatīvie atbalstītāji: “Diena”, “Kultūras Forums”.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties