Vaiņodē svinēs Gaismas Svētkus 2008

Biruta Strēle, 08.08.2008., 11:39

Vaiņodes pagasta padome kopā ar domubiedriem turpina iepriekšējos gados aizsākto tradīciju un arī šogad, 16. augustā Vaiņodē, notiks Gaismas Svētki 2008.

16.augustā Gaismas Svētki, kuru vadmotīvs šogad ir „No pieredzes uz zināšanām”, jau trešo gadu Vaiņodē pulcēs gan lielus, gan mazus, lai kopīgi gūtu jaunas zināšanas par aviāciju un tās vēsturi, lidaparātiem un piedalītos citos, par godu Gaismas Svētkiem, rīkotajos pasākumos. Šogad svētku noskaņa un svētku pasākumi pārņems visu Vaiņodi.

Notiks konference, kas veltīta lidaparātiem un aviācijai, kurā uzstāsies Latvijas Aerokluba Raķešu kosmiskā modelisma federācijas priekšsēdētājs Arnis Bača, Tosmares kuģu būvētavas, Liepājas aviācijas sporta kluba pārstāvji un bijušie Dosaaf aviācijas sporta veidu sportisti. Dienas gaitā būs iespēja vērot aizraujošas un vēl nebijušas Windcitycars rīkotās ātrākās automašīnas sacīkstes ar lidmašīnu un arī rallija un drag automašīnu sacīkstes, pētīt noslēpumainos debess spīdekļus Mobilajā observatorijā, piedalīties papīra lidmašīnu sacensībās un citās atrakcijās, kā arī svētku izskaņā baudīt koncertus un krāšņo uguņošanu.

Vēl pasākuma programmā bērnu un jauniešu koncerts Vaiņodes stadionā, pēc kura uzstāsies mūzikas grupas „Astro'N'Out” un „Tumsa”.

Svētku idejas autore Ināra Avotiņa stāsta: „Vēl šogad Vaiņodes iedzīvotāji piedzīvoja īpašu notikumu - vietā, kuru Vaiņodes pagastā vietējie dēvē par “devīto kilometru”, tika atrasts akmens ar iegravētu Latvijas valsts himnu un gada skaitli - 1928. Akmens atrasts drupās un nav zināma ne tā izcelsmes vieta, ne iegravētā teksta autors, taču vēsturnieki cenšas rast atbildes un noskaidrot akmens izcelsmi. Ir jau izstrādātas vairākas versijas par vēsturiskā atraduma izcelsmi. Vietējie vēsturnieki uzskata, ka himna akmenī varētu būt iegravēta Bātes - Vaiņodes cementa ražošanas un akmeņu apstrādes cehā. Ideja par akmenī iekaltu Latvijas Valsts himnu 1928.gadā radusies vaiņodniekiem: Kārlim Gulbim - Vaiņodes pagasta vecākajam, Ādolfam Valteram - bijušajam Saeimas deputātam un Vaiņodes patērētāju biedrības priekšsēdētājam, Indriķim Graudiņam - Vaiņodes Krājbankas valdes loceklim, Fēliksam Valtam Vallim - Vaiņodes ierēdņu sanatorijas dakterim u.c. domubiedriem, bet ir arī citi pieņēmumi. Akmeni esot iesvētījis Bātes luterāņu draudzes mācītājs Ernests Liepa un tas bijis novietots Vaiņodes patērētāju biedrības teritorijā pie Lauksaimniecības ministrijas Vaiņodes nodaļas. Pašlaik šis īpašais akmens atrodas Vaiņodes muzejā. Vaiņodes pagasta padome kopā ar domubiedriem un Vaiņodes sabiedrību, cienot šo vēsturisko ideju, veidos jaunu akmeni ar iegravētu Latvijas valsts himnu, kurš plašākai apskatei tiks novietots pie pagasta padomes ēkas, un tā atklāšana plānota šā gada 18. novembrī kā dāvana Vaiņodes sabiedrībai Latvijas Valsts 90.jubilejā.”

Šogad šie svētki ir veltīti Latvijas Republikas proklamēšanas 90. gadadienas svētkiem, un īpaši tiem tiks veidots Gaismas Tilts, kā arī svētku izskaņā būs krāšņa uguņošana Pižuka dīķī.

Gaismas Svētku idejas autori un domubiedri ir lidlauka īpašniece Ināra Avotiņa un mūziķis Igo. Šogad Gaismas Svētkus organizē Vaiņodes pagasta padome.

Gaismas Svētkus atbalsta Ināras Avotiņas juridiskā firma, Tipogrāfija Indriķis,


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties