Uzcelta Latvijā pirmā smilšu maisu māja

Rihards Vidzickis, 17.10.2009., 11:39

Šoruden Līgatnē Vienkoču parkā tika atklāta apskatei visas vasaras garumā tapusī smilšu maisu māja, kas ir pirmā šāda tipa ekoceltne Latvijā.

Ēkas celtniecībā apvienotas dažādas ekobūvniecības idejas. Tās centrālā daļa ir būvēta no otrreizēji izmantotiem maisiem, kas pildīti ar smilts un māla maisījumu. Ārējās maisu sienas nosegtas ar velēnu, bet iekšējās apmestas ar mālu. Priekštelpas būvniecībā izmantotas malkas pagales un vīna pudeles. Vīna pudeles veido vitrāžu, dienā dodot papildus apgaismojumu iekštelpai, bet naktī kalpo kā savdabīgs gaismas ķermenis Vienkoču parka ainavā. Telpas interjers iekārtots ar vienkoču mēbelēm un vīna pudeļu lustru. Šīs ekoceltnes tapšanā galvenais uzsvars ir likts uz vietējā dabas materiāla un otrreizējo materiālu izmantošanu. Materiālu izmaksas šādai mājai ir salīdzinoši zemas, tomēr darbs pie celtniecības ir smags. Māja ir eksperiments, lai redzētu kā šī ideja ir spējīga dzīvot Latvijas klimatiskajos apstākļos. Jaunā smilšu maisu māja ne tikai papildina Vienkoču parka ekspozīciju, bet liek arī apmeklētājiem aizdomāties par dabiskām un alternatīvām idejām.

Smilšu mājaSmilšu māja


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties