Latviešu studentiem uzbrūk "Ļeva Tolstoja ļaunais gars"

Ieva Vītola, 06.05.2009., 16:59

Kino "Rīga" Mazajā zālē 8. maijā gaidāma jaunas latviešu pilnmetrāžas mākslas filmas "Ļeva Tolstoja ļaunais gars" pirmizrāde.

tolstojsFilmas autori ir Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrants Mārcis Bauze - Krastiņš un angļu valodas skolotājs Ernests Stulps.

"Ļeva Tolstoja ļaunais gars" ir vēstījums par Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātes studenta, topošā angļu valodas skolotāja, piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem kursa darba rakstīšanas laikā. Sākumā nevainīgā izvēle savu darbu veltīt Ļeva Tolstoja apcerējumiem par bērnu audzināšanu ar laiku pārvēršas īstā vājprāta murgā, atstājot nedzēšamas pēdas studenta apziņā un zemapziņā.

Filmas pamatā ir divu domubiedru entuziasms un vēlēšanās radīt kinodarbu bez ārēja finansējuma piesaistes, tomēr pienācīgi rūpējoties par darba kvalitāti.

"Es vienkārši vēlējos radīt filmu, turklāt tādu, kurā katrs pats var saskatīt, ko vēlas. Tā ir gan ironiska, gan nopietna, gan reālistiska, gan brīžiem pilnīgi sirreāla. Esmu pasmējies par daudzām sabiedrībā aktuālām tēmām, taču - vai tas patiešām ir smieklīgi un vai caur šiem smiekliem meklējamas dziļākas idejas – lai izdomā skatītāji," uzskata filmas autors Mārcis Bauze – Krastiņš, piebilstot, ka vienīgais, kam vēlas atvainoties, ir Latvijas Pareizticīgā baznīca.

Triju gadu laikā filmas autors Mārcis Bauze – Krastiņš pats bijis ne vien filmas režisors un operators, bet arī scenārists, kostīmu un masku autors, kā arī komponējis mūziku kopā ar vairākiem sabiedrībā labi pazīstamiem mūziķiem.

Filmā galvenajā lomā darbojas angļu valodas skolotājs Ernests Stulps, epizodēs – vairāk nekā 20 kolorītu tipāžu bez aktiera pieredzes. To vidū ir gan pazīstams Mākslas akadēmijas pasniedzējs, gan nopietni ļaudis, gan vienkārši dīkdieņi un pat nejaušs garāmgājējs ar cigareti zobos – advokāts Andris Grūtups.

Filmas pirmizrāde notiks 8. maijā plkst. 19-00 kino "Rīga" Mazajā zālē. Biļetes pieejamas iepriekš pārdošanā.
 


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
endo, 07.05.2009. 04:02:09
Komentāra reitings: 0

bilde jau vien mani ieintriģēja :P

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties