"Universal Accessibility - the New Design Paradigm for the 21st Century" Joseph Kwan

Aija Freimane Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina nodaļa lektore, 23.05.2009., 09:24

2009. gada 26.maijā plkst. 10.30 Latvijas Mākslas akadēmijas 10.auditorijā notiek Starptautiskās arhitektu savienības (UIA) IV reģiona, darba grupas "arhitektūra visiem" direktora Joseph Kwan vies lekcija "Universal Accessibility - the New Design Paradigm for the 21st Century"

Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina nodaļa sadarbībā ar Baltijas Arhitektūras centru uzsāk divu gadu sadarbības projektu universālā dizaina izpratnes attīstībā starp profesionāļiem, politikas veidotājiem, teritoriju plānotājiem un sabiedrību.

Universālais dizains ir tāds produktu un vides dizains, kas ir lietojams pēc iespējas lielākam cilvēku skaitam, bez nepieciešamības to pielāgot vai radīt speciālu dizainu. Universālais dizains paredz tādu pieeju vides plānojumam un produktu dizainam, kas veicina iekļaujošu sabiedrību un nodrošina pilnīgu vienlīdzību un līdzdarbības iespējas visiem tās locekļiem. Universālais dizains ir arī stratēģija, kuras mērķis ir izstrādāt un radīt ne tikai produktus, pakalpojumus un vidi, kas vienlīdzīgi pieejami, izmantojami un saprotami, bet arī nodrošināt informāciju. Universālā dizainā produkts ir kā informācija un informācija ir kā produkts.
 


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
Tasse, 26.05.2009. 13:05:42 (ip:87.226.11.70)
Komentāra reitings: 0

Brīnišķīga lekcija! Lielisks profesionālis!

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties