Tuvojas IX Rīgas Ziemeļvalstu Filmu dienas

Ginta Tropa, 09.10.2007., 11:42

No 12. līdz 20.oktobrim kinoteātra Rīga Mazajā zālē norisināsies IX Rīgas Ziemeļvalstu Filmu dienas, ko organizē Starptautiskais Kino centrs.

Deviņu dienu laikā skatītājiem tiks piedāvāta iespēja noskatīties 12 jaunākās filmas no Dānijas, Īslandes, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas. Filmu dienās būs pārstāvēti tādu režisoru kā Lūkasa Mudisona, Larsa fon Trīra, Kristofera Bo u.c. jaunākie darbi.

Jau tradicionāli tiks apskaņots kāds no Ziemeļvalstu kino klasikas paraugiem. Šoreiz kā īpašs notikums kinomīļiem tiks piedāvāta dāņu režisora Svena Gādes 1921. gada filma „Hamlets”, kurš tiek raksturots kā viens no visradikālākajiem Šekspīra lugas ekranizējumiem. Tajā galveno lomu atveido viena no spilgtākajām mēmā kino zvaigznēm Asta Nīlsena.

Ziemeļvalstu Filmu dienas ir kļuvušas par regulāru tradīciju Latvijas kino dzīvē kopš 90to gadu sākuma. Filmas vērtē Mediju žūrija, kas piešķir Filmu dienu galveno balvu - “Ziemeļu galdu”, kā arī skatītāji - nobalsojot.

Biļešu iepriekšpārdošana no 8.oktobra k/t “Rīga” biļešu kasēs, cenas no 2.50 - 4.50 Ls.

Festivāla ģenerālsponsors Nordea Latvija.

Festivālu atbalsta Rīgas dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā, Dānijas Kultūras institūts, Zviedrijas un Norvēģijas Karalistes vēstniecības.

Sekojiet informācijai: www.arsenals.lv , www.norden.lv  


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
All time cool 000*** hc.lv

BJMMbrqKsn

Крайне советую gazon-msk, их направление деятельности это автополив, они знают свое ремесло.

Bernarddyday

Top News Sites for article Post chinaworldnewstoday.com chroniclenewstoday.com cnbcnewstoday.com cnnworldtoday.com crunchbasenewstoday.com dailyexpressnewstoday.com Don't hesiate to conatct us.

Alfredohek


ienāktreģistrēties