Tūristus Kalnienas stacijā apmētā ar rabarberiem

Dāvis Bušs, 11.06.2008., 06:14

Gulbenes – Alūksnes šaursliežu dzelzceļa Kalnienas stacijā šāgada 7. jūnijā, brauciena laikā ar tvaika lokomotīvi, ar rabarberiem tika apmētāti tūristi no Vācijas un Somijas.

Nelielais incidents radies tāpēc, ka kāds igauņu tūrists nejauši nomīdījis rabarberu krūmu, uz ko Kalnienas stacijas „saimniece” atbildējusi ar nomīdīto rabarberu tēmētu mešanu tūristu virzienā, lai gan paši rabarberi trāpījuši nevis vaininiekam no Igaunijas, bet gan nejaušiem garāmgājējiem – trim tūristiem no Vācijas un vienam tūristam no Somijas. Ārzemju viesi bija pārsteigti par šādu negaidītu rīcību, bet ātri vien konflikts tika atrisināts un starptautisks strīds neizcēlās.

Kalnienas stacijā šāgada jūnijā katru sestdienu tiek organizēts izklaidējoši izglītojošs pikniks, uz kurieni kursē speciāla reisa vilciens ar tvaika lokomotīvi “Marisa”. Vilciens atiet no Gulbenes stacijas pulksten 12.00. Jāatzīst, ka brīvas vietas ir palikušas vairs tikai 14. jūnija un 21. jūnija braucienos.

Brauciena laikā ir iespējams uzzināt interesantus faktus par dzelzceļa vēsturi un dzelzceļniekiem, kā arī iepazīties ar to, kā strādā tvaika lokomotīve, tiek demonstrētas filmas par dzelzceļu un ir iespējams parunāties ne tikai ar profesionāliem dzelzceļniekiem, bet arī ar dzelzceļa entuziastiem. It īpaši tiek gaidītas ģimenes ar bērniem, kuriem brauciens ar īstu tvaika lokomotīvi, iespējams, būs pirmā saskarsme ar aizraujošo tehnikas pasauli.

Kalnienas stacijā iespējams pavadīt laiku brīvā dabā, tāpēc organizatori aicina neaizmirst paņemt līdzi piknikam nepieciešamās lietas. Savukārt, sestdien 21. jūnijā izglītojošā atpūtas pasākuma ietvaros tiks atzīmēta tvaika lokomotīves “Marisa” trešā Dzimšanas diena kopš tās restaurācijas 2005. gadā.

Interesentiem iespējams apmeklēt arī Gulbenes depo, pavizināties ar rokas drezīnu un apskatīt pie depo novietoto vienu no lielākajām Latvijā ekspluatētajām L sērijas platsliežu tvaika lokomotīvēm. Bet tie, kas vēlas pārnakšņot netradicionālā veidā, savlaicīgi piesakoties, var pavadīt nakti Igaunijas kompartijas bosu salonvagonā, kas līdz ar milzīgo tvaika lokomotīvi novietots pie Gulbenes depo.

Pikniku organizē Bānīša draugu klubs un Latvijas Industriālā mantojuma fonds sadarbībā ar SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis”, tāpēc Bānīša draugu kluba biedriem piedalīšanās ir bez maksas.

Bānītis ir mazs, tāpēc lūdzam iepriekš pieteikties. Vairāk informācijas mājas lapā http://www.banitis.lv


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
walx, 11.06.2008. 14:39:24
Komentāra reitings: 1.476

Vai apmeetaashana ar rabarberiem turpmaak tiks piedaavaata kaa oficiaala atrakcija? es ar gribu kaadam ievilkt ar rabarberu kaatu pa muguru un kaads var iemest man, buutu laba izklaide, krutaak nekaa peintbols, 2ls par rabarberkaatu un atiet ij saimniecei pelnja ij tuuristiem izklaide, naakotnee shajaa regionaa varees attiistiit rabarberu industriju!!!

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties