25.augustā norisināsies mākslas projekts "Tramvaja Vertikālais Maršruts'"

Lienīte Ormane , 22.08.2007., 12:12

25.augustā, mūsdienu kultūras foruma "Baltā Nakts" 2007 ietvaros, norisināsies vēl nebijis projekts "Tramvaja Vertikālais Maršruts".

Brauciens ar trim tematiskiem tramvajiem pa naksnīgo Rīgu notiks no 25.augusta plkst. 20:00 līdz 26.augusta plkst. 02:00, maršrutā: LU Ekonomikas fakultāte - Aspazijas bulvāris - Latvijas Nacionālā opera - Kronvalda bulvāris - Latvijas Nacionālais teātris - Ausekļa iela - Latvijas Nacionālais teātris - Kronvalda bulvāris - Latvijas Nacionālā opera - LU Ekonomikas fakultāte.

Projekta “Tramvaja vertikālais maršruts” pamatideja ir “Baltās nakts” laikā pārvērst tramvajus par savdabīgu mobilu kultūras telpu, kuras piedāvātajām norisēm apmeklētāji varēs sekot visa maršruta garumā, vai no pieturas līdz pieturai, piešķirot šim sabiedriskā transporta veidam jaunu pievienoto vērtību - ceļojumu katra individuālajā domu vertikālajā apziņas maršrutā.

Projekta organizatore Lienīte Ormane, SIA “Pareizā ķīmija” radošā direktore stāsta: “Liela daļa pilsētnieku katru dienu izmanto sabiedrisko transportu, lai nokļūtu uz darbu, skolu, tikšanos vai citur. Sabiedriskais transports, šajā gadījumā tramvajs, ir neaizstājams instruments ģeogrāfiskā savienojuma veidošanā.”

“Tramvaja vertikālais maršruts” norisināsies trīs dažādos tematiskos tramvajos - stāstu, kino un muzikālajā.

Brauciens “STĀSTU tramvajā” būs vēsturiski izklaidējošs stāsts, balstīts uz vēstures faktiem un vietējo namu iedzīvotāju stāstiem. Stāstnieka lomā iejutīsies Uldis Salnājs, kurš brauciena laikā stāstīs par Rīgu no neierasta skatu punkta. Stāstu programma tapusi sadarbībā ar Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju. Klausoties stāstos, apmeklētājiem būs iespēja ielūkoties foto albumos ar vēsturiskām un aktuālām fotogrāfijām, kas tematiski saistītas ar stāstīto.

“KINO tramvajs” pārvērtīsies par mobilu kinoteātri. Viena no aizraujošākajām kino izpausmes formām ir īsfilma, kurā īsā laikā iespējams pastāstīt gan realitātē, gan iztēlē balstītu stāstu. „Baltās nakts” laikā tramvajs pārvērtīsies par mobilu kino telpu, kur vienā vagonā tiks piedāvātas „Future Shorts”, bet otrā kinofestivāla „2ANNAS” īsfilmas.

“MUZIKĀLAIS tramvajs” kļūs par mūzikas un gaismas eksperimentu telpu, kurā dažādos laikos uzstāsies DJ kopā ar dzīvās mūzikas izpildītājiem. Apmeklētājiem improvizēs mūziķi: Vilnis Kundrāts (saksofons), Lauris Amantovs (akordeons, trombons), Gidons Grīnbergs (vijole), Jānis Amantovs (trompete) un Raivo Stašāns (flauta, saksofons). Muzikālajā tramvajā spēlēs DJ Igors un DJ Ksenija Kamikadze.

Idejas autori un organizatori: Pilna servisa pasākumu aģentūra “Pareizā Ķīmija”


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Theme site super 000*** hc.lv

eEkDiWrBhz

Theme site super 000*** lv.hc.lv

phGPkKvEvJ

best porn

Ludie


ienāktreģistrēties