Mākslas projekts "Tramvaja vertikālais maršruts - Dievs. Daba. Darbs"

Lienīte Ormane, 27.08.2008., 12:04

30.augustā, mūsdienu kultūras foruma “Baltā Nakts” ietvaros, norisināsies projekts ''Tramvaja Vertikālais Maršruts - Dievs. Daba. Darbs''.

Brauciens ar trim tematiskiem tramvajiem pa naksnīgo Rīgu notiks no 30.augusta plkst. 19:00 līdz 31.augusta plkst. 02:00, maršrutā: Tipogrāfijas iela, Vienības gatve, Friča Brīvzemnieka iela, Ojāra Vācieša iela, Uzvaras bulvāris, 11. novembra krastmala, 13. janvāra iela, Centrāltirgus iela, Aspazijas bulvāris, Kronvalda bulvāris, Ausekļa iela.

Šogad “Baltā nakts” turpina 2007. gadā uzsākto projektu, piešķirot tramvajam pievienoto vērtību. Pilsētā kursēs svētku tramvaji, kuri tematiski iezīmēs cilvēka fundamentālās pastāvēšanas tēmas, kas šoreiz aizgūtas no mums labi zināmās rakstnieces Annas Brigaderes triloģijas “Dievs. Daba. Darbs” nosaukuma.

Šogad tramvajs vedīs no Arkādijas parka Pārdaugavā caur centru uz Andrejsalu, tādējādi izveidojot īpašo Baltās Nakts savienojumu. Ikdienā vistuvāk šim maršrutam ir ierastās 10. un 7. tramvaja līnijas, piešķirot sabiedriskajam transportam saturisku vērtību. Tramvajs no vienkārša pārvietošanās līdzekļa kļūst par dažādu sociālo, māksliniecisko un iztēles telpu savienotāju ar mērķi - ikvienu no mums caur neierasto tuvināt Dievam, Dabai un Darbam. Saņemtie impulsi, iedvesmas avoti un transformētā telpa turpinās iedvesmot pasažierus ceļojumam katra individuālajā - vertikālajā apziņas maršrutā.

„Šī gada tramvaja vertikālā maršruta tēmas ir Dievs. Daba. un Darbs. Vērojot sabiedrībā sasāpējušos jautājumus un aktualitātes nonācām pie atziņas, ka no savas puses varam ietekmēt procesus pozitīvā virzienā, liekot uzsvaru uz būtības pamatelementiem. Pievēršoties dzīves patiesajām vērtībām un mainot savu attieksmi mēs veidojam dzīvi labāku. Mūsu domas ir materiālas, tāpēc šoreiz Tramvaja vertikālajā maršrutā - Dievs. Daba. Darbs.” stāsta projekta organizatore Lienīte Ormane, Sia “Pareizā ķīmija” radošā direktore.

Tramvaja vertikālā maršruta aktivitātes norisināsies trīs dažādos tematiskos tramvaju sastāvos - Dievs. Daba. Darbs. Dieva tramvajs kļūs par cilvēka garīgo svētnīcu! Katram ir sava iekšējā pārliecība, kā arī nepieciešamība paļauties uz sevi un meklēt savus garīgos ceļus. Cilvēka iekšējā darbības telpa, kas ļauj mīlēt sevi, savu tuvāko, uzsver katra individuālo unikalitāti, sludina vispārēju toleranci un garīgo spēku. Šajā tramvajā tiks pārraidīts mākslinieces Agneses Stabiņas video darbs “Mans labākais draugs”.

Brauciens “Dabas tramvajā” pārvērties par dabas oāzi kustīgā pilsētas transportlīdzeklī, kur viesi varēs izjust dabas spēku un tās burvību, domāt par dabas unikalitāti un daudzveidību, domāt par savu dabu, par cilvēka un dabas līdzāspastāvēšanu un vienotību. Šajā tramvajā Radio Naba Ezis apmeklētājus cienās ar “Rīgas Piensaimnieka” pienu, bet Vārnas ar saldajiem sieriņiem “Kārums”. Šajā tramvajā būs sastopami arī pārējie Radio Naba dzīvnieki.

“Darba tramvajs” kļūs par cilvēka darba tikuma godināšanas tramvaju! Cilvēku sasniegumi zinātnē un veiktie izgudrojumi, dažādas profesijas laika ritumā, tehnoloģiju progresa atspoguļojums, dažādi atklājumi visā pasaulē. Šī tramvaja saimnieku lomā iejutīsies aktieri Andris Bulis un Artūrs Krūzkops, kas visa ceļa garumā informēs par interesantiem faktiem, izgudrojumiem, sasniegumiem, profesiju tipiskajām atpazīšanas zīmēm, u.t.t.

Mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts" Rīgā notiks no 30. augusta vakara līdz 31. augusta rītam, piedāvājot laikmetīgo mākslu - teātri, mūziku, vizuālo mākslu, filmas un citas mākslas formas. Pasākumi, piedaloties arī daudziem ārvalstu māksliniekiem, notiks Andrejsalā, Spīķeru
korpusos, Arkādijas parkā, uz Ab dambja, Vecrīgā, Vērmanes dārzā, kanālmalā pie Latvijas Nacionālā teātra, Strēlnieku ielā, 11.Novembra krastmalā, Kronvalda parkā pie Rīgas Kongresu nama un skvērā pie Operas, tādējādi savirknējoties ap īpašu Baltās Nakts Tramvaja maršrutu, veidojot pasākumu zonu no Andrejsalas līdz Arkādijas parkam. Mūsdienu kultūras forumu „Baltā nakts” Rīgā organizē Rīgas domes Kultūras departaments sadarbībā ar 17 pasākumu organizatoriem.

Plašāka informācija mājas lapā: www.baltanakts.lv 


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
asdffh, 03.09.2008. 12:26:11 (ip:87.110.43.39)
Komentāra reitings: 0

kautkāds murgs :D:D:D:D: pff ņņjā papaalallaaqqwweerrttyyuuiioopaassddffgghhjjkkllzzxxccvvbbnnmm

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties