Neformāla tikšanās ar RD deputātu Imantu Kalniņu

Daina Ģeibaka, 25.08.2008., 08:00

Šī gada 27. augustā plkst. 17:00 Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) Ziemeļblāzmas filiālbibliotēkā ikviens aicināts uz tikšanos ar A. Dombrovska mūzikas skolas direktoru, Rīgas domes deputātu Imantu Kalniņu.

Tikšanās neformālā gaisotnē notiks RCB Ziemeļblāzmas filiālbibliotēkā Ziemeļblāzmas ielā 36 jeb kultūras pilī „Ziemeļblāzma”. Imants Kalniņš dalīsies savās pārdomās par Ziemeļblāzmas arhitektūras kompleksa rekonstrukcijas plāniem un tālāko attīstību, stāstīs, ko nozīmē piedalīties Dziesmu svētkos kā kora diriģentam, kā arī pievērsīsies citiem sarunu tematiem.

Mūziķa Imanta Kalniņa pamatprofesija ir kordiriģēšana. Kopš 1995. gada viņš strādā par direktoru A. Dombrovska mūzikas skolā. Tā mājvietu atradusi netālu no pils, slavenajā Burtnieku namā - arhitektūras piemineklī, kas 1907. gadā tika uzcelts par mecenāta Augusta Dombrovska līdzekļiem. Šeit savulaik bez maksas varēja dzīvot un strādāt latviešu rakstnieki un mākslinieki Krišjānis Barons, Kārlis Skalbe, Jānis Jaunsudrabiņš un citi. Tagad Rīgas domes Kultūras departamenta pakļautības iestādē muzikāli var izglītoties mazie rīdzinieki.

Imants Kalniņš savulaik dziedājis korī „Ave Sol” un Latvijas radio korī, taču patlaban ir Stopiņu novada sieviešu kora „Madara” diriģents. Savukārt Rīgas domē viņš ir gan Kultūras, mākslas un reliģijas lietu komitejas, gan Komunālo un dzīvokļu jautājumu komitejas priekšsēdētāja vietnieks.

RCB Ziemeļblāzmas filiālbibliotēka, tāpat kā mūzikas skola, ir Rīgas domes Kultūras departamenta pakļautības iestāde un Augusta Dombrovska laikabiedre vārda vistiešākajā nozīmē. 2006. gadā bibliotēka atzīmēja savu 95 gadu jubileju. Pirmais „Ziemeļblāzmas” bibliotekārs bija Leons Paegle. Bibliotēka pamatoti lepojas ar savu novada vēstures materiālu kolekciju, kas elektroniski apkopota Ziemeļblāzmas vēsturei veltītā datubāzē. Tajā pieejami vēsturisku dokumentu pilnie teksti, dažādu laika posmu laikabiedru atmiņas, bagātīgs foto materiālu klāsts un plaši, bibliotēkas darbinieku sagatavoti, komentāri.

Šodien RCB Ziemeļblāzmas filiālbibliotēka piedāvā bibliotekāros un bibliogrāfiskos pakalpojumus, kā arī bezmaksas internetu un citus mūsdienu tehnoloģiju pakalpojumus Mīlgrāvja un Vecmīlgrāvja iedzīvotājiem. Informācija par 27. augusta tikšanos - RCB Ziemeļblāzmas filiālbibliotēkā pa tālruni 67340879 un RCB mājas lapā www.rcb.lv .

Tikšanās ar Imantu Kalniņu ir piektais cikla „Populārs cilvēks bibliotēkā” sarīkojums. Cikla pasākumi ik mēnesi notiek kādā no RCB filiālbibliotēkām, piedāvājot iespēju vadošajiem Rīgas pašvaldības darbiniekiem iepazīties ar Latvijas lielāko publisko bibliotēku un tās filiālēm. Savukārt bibliotēkas darbiniekiem un apmeklētājiem tā ir iespēja personiski sastapties ar ikdienā praktiski nesastopamiem, bet sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem.

Šogad bibliotēkā jau viesojušies Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle, Rīgas domes Kultūras, mākslas un reliģijas lietu komitejas priekšsēdētāja Helmī Stalte, Rīgas vicemērs Jānis Dinevičs un Rīgas domes deputāts Igors Pimenovs.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties