Tiesībsargs apbalvos konkursa uzvarētājus

Laura Brance, 16.06.2008., 11:23

Tiesībsargs Romāns Apsītis Starptautiskajai bēgļu dienai veltīta pasākuma laikā apbalvos labāko zīmējumu un eseju autorus, kuri bija piedalījušies Tiesībsarga izsludinātajā skolēnu konkursā par bēgļu tematiku „Kad Tev ir jābēg un Tava zeme un viss, ko mīli, jāpamet”.

Pasākums notiks 19. jūnijā plkst. 11, Tiesībsarga birojā, Rīgā, Baznīcas ielā 25. Tajā aicināti piedalīties konkursa dalībnieki un viņu pedagogi, kā arī masu mediju pārstāvji.

Bēgļu problemātika tiek aktualizēta Starptautiskās Bēgļu dienas kontekstā, un apbalvošanas pasākuma dalībniekiem būs iespēja noskatīties arī Emira Kusturicas filmu „Visi neredzamie bērni”. Pasākumā piedalīsies arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāve Ilva Ieviņa, kas ir Eiropas Bēgļu fonda projekta "Pakalpojumu sniegšanas iespēju pilnveidošana patvēruma meklētajiem, bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu" vadītāja.

Konkursa mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu izpratni par bēgļu tematiku kā vienu no cilvēktiesību aspektiem, aicinot viņus aktīvi paust savu viedokli par bēgļu problēmām. ''Svarīgi jauniešos attīstīt toleranci, pietāti pret citu uzskatu, rasu, reliģiskās pārliecības cilvēkiem, kuri kā bēgļi var nonākt Latvijā,'' norāda Tiesībsargs.

Kopumā konkursam darbus iesūtījuši 40 bērni un jaunieši no visas Latvijas, tostarp no Cēsu, Jelgavas, Krāslavas, Ludzas, Valkas un Rīgas rajoniem.

Tiesībsarga birojā saņemts 21 zīmējums un 19 esejas, katrā grupā pēc komisijas vērtējuma trīs labāko darbu autori saņems īpašas balvas. Zīmējumi apskatāmi izstādē Tiesībsarga biroja telpās, īpašu balvu saņems arī tā zīmējuma autors, kura darbs būs izpelnījies vislielākās Tiesībsarga biroja darbinieku simpātijas. 5. - 9. klašu grupā konkursa dalībnieki varēja iesniegt zīmējumus par tēmām „Kādu es iztēlojos bēgļa ikdienu vai svētkus”, „Palīdzība bēgļiem pasaulē vai Latvijā”, „Zemes, no kurām ir jābēg”. Savukārt vidusskolēni tika aicināti rakstīt esejas par tēmām „Kā jūtas bēglis nokļuvis svešā zemē”, „Kā es un mana ģimene varam atbalstīt cilvēkus, kuri kļuvuši par bēgļiem”, „Aktuālās problēmas bēgļiem Latvijā”.

2007. gadā bēgļu skaits pasaulē ir sasniedzis 9.9 miljonus. Latvijā bēgļu skaits ir salīdzinoši neliels, tomēr tam ir tendence pieaugt. Šie cilvēki pēc bēgļa statusa iegūšanas saskaras ar ievērojamām problēmām iekļauties sabiedrības dzīvē, atrast darbu un draugus. Latvija salīdzinoši nesen ir sākusi saskarties ar bēgļu problemātiku, un sabiedrībā nereti vērojams izpratnes trūkums par bēgļu stāvokli un statusu mūsu valstī. Neizpratne par svešādo var izpausties kā neiecietība vai pat vardarbība. Paredzams, ka jauniešu izpratnes veicināšana par bēgļu jautājumiem radīs pozitīvas pārmaiņas sabiedrības tolerances stiprināšanā.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties